Menüsü

Szczecin'e uçak bileti ara

Filtreleri göster

Szczecin

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Lehçe
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Polonya zlotisi (PLN)

 • Omuzda Oturan Papağanlar

  Wyzwolenia Caddesi'nde yer alan Papugarnia'ya (Papağan Kümbeti) isimli yere giderek papağanları ziyaret edebilirsiniz. Kuşlar kafeslerde bekletilmemektedir. Aksine çevrelerinde dolaşmak, insanların omuzlarında oturmak için özgür bırakılmışlardır. Papağanları elle besleyebilirsiniz.

 • Rahatlamak İçin

  Şehirden 10 km uzaklıkta yer alan Wzgórza Bukowe (The Beech Hills) ‘e giderek, Beech Woods Parkı’nı gezebilirsiniz. Yürüyüş veya piknik yapmak için mükemmeldir.

 • Şehir Manzaralı Plaj

  Yaz aylarında, Grodzka Adası'nda kentsel sahil oluşturulmaktadır. Buradan, şehrin görünümüne (Wały Chrobrego) hayran kalabilirsiniz. Hamaklar, plaj sandalyeleri, minderler, toplar ve kum oyuncaklarını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Szczecin Gezi Rehberi

Szczecin Şehrinde Gezilecek Yerler

Yer altı sığınakları, klasik arabalar, galeriler ve gözünüzün önünde pişirilen ekmek içinde servis edilen lezzetli sandeviçler ile Szczecin şehri, sizi gezdiğiniz her noktaya hayran bırakacak özelliklere sahip. 

Szczecin, 13. Yüzyıldan beri Almanya sınırından çok uzak olmayan bir noktada, kuzey Polonya'da yer almaktadır. Bu şehir, ilk yerleşimin alanı olarak ilk defa kullanılması 8. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Yüzlerce yıldır Szczecin önemli bir liman kenti ve ticaret merkezi olarak gelişmektedir. Şehir, bir kaç defa Alman ve Polon devleti arasında el değiştirmiştir.

Kent meydanının mimari zenginliğini gezereken geçmişe doğru ufak bir yolculuğa çıkmaktasınız. Rynek Sienny / Hay Pazar Meydanı, Ortaçağ’dan beri yerini korumaktadır. Eski Belediye Sarayı'ndaki Tarih Müzesi'ni ziyaret ederek geçmişin ve geçmişte yaşanılan olayların ne kadar zor olduğunu kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Geçmişte yaşanılan olayları anlayabilmek için Podziemne Trasy Szczecina'ya (Szczecin Yeraltı Yürüyüşü) katılabilirsiniz. Tren istasyonunun altında bulunan barınak, 5,000 kişilik kapasite sahiptir. Bu yer altı barınağı içinde düzenlenen simülasyon turlarına katılabilirsiniz. Seçebileceğiniz 3 farklı güzergah ve dönem vardır. İkinci Dünya Savaşı rotası, Soğuk Savaş rotası (Polonya Halk Cumhuriyeti zamanlarını keşfedeceksiniz) ve sadece bir el feneri ile düzenlenen tur seçenekleri bulunmaktadır.  Yeraltı tur biletlerini tren istasyonu içinde yer alan 1 numaralı platformdan satın alabilirsiniz.

Eğer makinelere ve teknlojiye karşı bir ilginiz var ise, Teknoloji ve Ulaşım Müzesi'ni mutlaka gezmelisiniz. 1932'de piyasaya sürülen ilk önden çekişli Alman otomobil Stoewer V5 veya komünist dönemden kalan motosikletler ve motorbüsler gibi inanılmaz araçlara daha yakından bakabilirsiniz. Polski Fiat 126p'nin ("Maluch" / "Toddler" lakabı olan) ve Beskid gibi, hiç üretim yapmamış olan araçların prototipleri bile yer almaktadır.

Acıktığınız zaman, Eski Kent yakınlarında yer alan Bajgle Króla Jana'dan ünlü bagelslerin tadına bakabilirsiniz. Taze pişirilmiş ekmekler ile servis edilen sandviçleri ile oldukça ünlüdür. Gene aynı mekan içinde servis edilen çorbalar, salatalar ve tatlılar da denemeye değer.

Güzel bir akşam yemeği yemek için, Wyszak Browar Rodzinny (Wyszak Bira Fabrikası)’e uğramalısınız. Polonya ve Alman yemek geleneklerini bir araya getiren yerel yemekler sunmaktadır. Oldukça zengin bir menüye sahip olan restoranda, soğan ve dereotu ile yağda kızartılmış ringa balığı (matjas), kızartılmış lahana turşusu ile kendi bünyesinde kavrulmuş beyaz sosisli sucuk veya soğan halkaları ve bir çeşit peynir ile servis edilen obatzda’nın tadına bakabilirsiniz. Akşamları, bulvarlarda yürüyüş yapabilirsiniz. Güzel havalarda ortaya çıkan sokak masalarından birine oturarak güzel bir bira içebilirsiniz.

Havaalanları Szczecin'de

Szczecin'e uçan popüler hava yolları

Uçuş tablosu: Szczecin

Otel mi arıyorsunuz? Szczecin'deki en iyi otelleri kontrol edin

Szczecin'de otel bul