Menü

Uçak bileti ara Brezilya'ya

Filtreleri göster
 • Brezilya
  Kalkış: İstanbul (IST)
  Sao Paulo
  İncele
  gidiş-dönüş fiyatı: 4024 TRY

Brezilya

 • Curitiba
 • Foz do Iguacu
 • Sao Paulo
 • Criciuma
 • Manaus
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Portekizce
  Zaman dilimi: UTC-3 (yaz), UTC-2 (kış)
  Para birimi: Brezilya reali (BRL)

 • Pazar Günleri Bisiklet Günü

  Bisiklet kiralamayı ve bölgede bir tur atmayı planlıyorsanız, pazar günü bunun için en ideal zamandır. Pazar günleri, ana yollardan bir şerit sadece bisiklet kullanıcıları için kapatılmaktadır.

 • Ulaşım

  Curitiba şehir merkezine 17 kilometre uzaklıkta bulunan Afonso Pena Havalimanı’na kiralık özel araçlar, taksiler veya otobüsler ile gidebilirsiniz. Hızlı ulaşım seçenekleri listesinin başında yer alan taksiler, yolcularını 30 dakika gibi kısa bir sürede havalimanına götürebiliyorlar.

 • Ortodoks Kilisesi Goblen

  Praque Tingui'de yer alan geleneksel bir kiliseyi ziyaret ederek, halk goblenini hayranlıkla izleyerek, Ukrayna göçmenlerinin tarihini öğrenebilirsiniz.

Curitiba Gezi Rehberi

Curitiba'da Nereleri Gezmek Gerekir?

Avrupalı bir çok farklı ırkın bir arada yaşadığı yemyeşil bir şehirdir. İtalyanlar, Almanlar, Ukraynalılar ve Polonyalıların birarada yaşadığı çok önemli bir Brezilya şehridir. Brezilya'da yer alan küçük Avrupa olarak anılmaktadır.

Sao Paulo’nun 350 km güneybatısında yer alan, 934 metre rakımda kurulu olan Curitiba, Brezilya’nın güney eyaletlerinden olan Parana’nın başkentidir. Kentlerin karşılaştıkları nüfustan, trafiğe, suçtan, işsizliğe kadar birçok sorunun çözüldüğü, tehditlerin fırsatlara dönüştürüldüğü bu kentte başarılanlar, İstanbul'un sorunları ile boğuşan bizler için derslerle ve umutla doludur. 2010 yılında Curitiba kenti, "Küresel Sürdürülebilir Kent Ödülü" (Globe Sustainable City Award) almıştır.

Curitiba, Brezilya'nın güneyinde yer almaktadır. 17. yüzyılın ortalarında kurulan şehir, 20. Yüzyılın başlarında ciddi anlamda gelişmiştir. Bu gelişimin nedeni ise; İtalya, Almanya ve Polonya'dan göçlerle gelen insanların katkısıyla gerçekleşmiştir. Brezilya Hükümeti, çiftçilere ekim yapmak için ücretsiz arazi tahsis etmektedir. Curitiba, Güney Amerika'nın tamamında yer alan gelişmiş bir Avrupa şehri olarak adlandırılmaktadır.

Brezilya'nın en yeşil ve en temiz şehirlerinden biridir. John Paul II Parkı'nda, Polonya'dan gelen ilk göçmenlerin kulübelerinin yeniden inşa edildiği alanlar yer almaktadır. Burada yer alan bazı kulubelerin içinde, mobilya, ev aletleri ve tablolar yer almaktadır.

Şehrin eski kesimi olan Rua Jose Bonifacio'da, her pazar günü fuar kurulmaktadır. Neredeyse her şeyi bulabileceğiniz bu fuar alanından bir çok ( hediyelik eşyalar, yerel sanatçılardan el yapımı şeyler, bal ve taze meyveler) şeyi satın alabilirsiniz. Aynı zamanda, eski klasik arabaların buluşma noktasıdır.

Curitiba Botanik Bahçesi, Curitiba kentinde bulunan şehrin önemli bir turistik ve simgesel noktalarından biridir. Curitiba Botanik Bahçesi’nin içinde Parana Federal Üniversitesi’nin bir kampüsü bulunmaktadır.

Arabalara karşı bir merakınız var ise Memorial da Seguranca no Transport’u mutlaka ziyaret etmelisiniz. Yol emniyeti ve şehir planlaması hakkında birçok bilgiye ulaşabileceğiniz bu mekanda, bir kazanın simülasyonuna katılabilir ve otobüsü kullanmayı deneyebilirsiniz.

Çocuklarla seyahat ediyorsanız, onları Alman geleneklerini simgeleyen geniş bir park olan Bosque Alemano'ya götürmelisiniz. Çocuklar orada bulunan bir kütüphanede peri masallarını dinlerken sizde lezzetli keklerin tadına bakabilirsiniz.

Curitiba'nın başkentliğini yaptığı Parana eyaletinde 183'den daha fazla üniversite bulunmaktadır.

Çim Biçme Makinesi Yerine Otlak Hayvanları

Güney Amerika'da ilk kez, 20. yüzyılın ikinci yarısında, çim biçme makineleri yerine çim kesmek için otlak hayvanları kullanılmıştır.

Genişlet

Brezilya'ya uçan popüler hava yolları