Menüsü

Kanada'ya uçak bileti ara

Kanada

 • Toronto
 • Ottawa
 • Genel bilgi

  Resmi dil: İngilizce, Fransızca
  Zaman dilimi: UTC-4 (yaz), UTC-5 (kış)
  Para birimi: Kanada doları (CAD)

 • Gece ve gündüz turları

  Gün içinde gidebileceğin en güzel yerlerden biri  Niagara şelalesi. Buradaki manzara inanılmaz. Şelalenin muhteşem görüntüsü ve suyun sesi insana huzur veriyor. Geceleri ise  her Çarşamba, Cuma ve Pazar düzenlenen havai fişek gösterilerini izleyebilirsiniz. 

 • Muhteşem Bahçeler

  Toronto'daki Botanik ve Allan Bahçeleri doğanın yeşilini severler için muhteşem yerler. Burada yeşilliği, bitkileri ve farklı çiçekerin güzelliğini ve düzenini görme imkanına sahip olacaksınız.

 • BAPS Shri Swaminarayan Mandir

  Telafuzu biraz zor olan hint tapınağı büyüleyici bir mimari yapıya sahip. Mermerden inşa edilmiş bu yapı tam bir sanat harikası. Bu muhteşem yapıyı görmeden Toronto'dan ayrılmamak gerek. 

Toronto Gezi Rehberi

Toronto şehrinden bahsedecek olursak öncelikle şehrin sembolü olan CN Kulesi'nden bahsetmek  gerek. CN Kulesi tam anlamıyla bir mimari şaheser. Bunun yanı sıra şehirde Kanada geleneksel mutfağı yemeklerin yiyebileceğin mekanlar, çocuklar için oyun bahçeleri, kafeleri, sanatsal yapıtlar mağazaları ve daha birçok mekan bulunamaktadır. Eğer şehirde neresini ziyaret edebilirim diye sorarsanız size şu yerleri tavsiye edebiliriz:

 1. Ripley's Akvaryumu
  Şehrin tam merkezinde yer alan bu akvaryumu ziyaret ettiğinizde sizi kesinlikle büyüleyecek. Özellikle çocukarınız ile birlikte gidip onlarla muhteşem bir zaman geçirmek adına çok iyi bir fırsat olacaktır.
 2. Ontario Bilim Merkezi
  Bilimin sergilendiği bu mekanlda kendinizi sıradışı bir dünyada hissedeceksiniz. Bu merkez özellikle çocukların ciddi derecede ilgisini çeken bir yer. Bu nedenle çocuklarınız ile gidilmesinin şiddetle önerildiği bir yer.
 3. Hokey Hall of Fame
  Hokey Kanada'da en çok sevilen spor dalıdır. Bu nedenle Toronto'ya gelipte Hokey Hall of Fame'i ziyaret etmemek olmaz.
 4. Casa Loma
  5 dönüm araziye kurulmuş olan Casa Loma kalesi yılda 250'nin üzerinde ektinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Bu yapıyı özellikle akşamları görmek çok daha keyifli. 

Kanada'ya uçan popüler hava yolları