Menüsü

Castellon Havalimanı havaalanından uçak bileti ara

Castellon Havalimanı

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Yemek

  Castellón de la Plana şahil kenti olmasınden dolayı burada farklı deniz ürünlerinden hazırlanış lezzetlerden yeme fırsatına sahip olacaksınız. Güzel bir yemek yeme adına Restaurante Mediterraneo veya Restaurante Luisa at Call Pintor Picasso mekanlarına gidebilirsiniz. Lezzetli pizzalardan yemek isterseniz ise Pizzeria Il Solito Posto sizin için güzel bir seçim olacaktır.

 • Ulaşım

  Şehre ulaşımda karayolu ve havayolu vasıtaları mevcuttur. 2012 yılında inşa edilmiş ve şehre 5,5 km mesafede yer alan Castellón Havalimanı sayesinde karayolunu kullanmak istemeyenler için havayolu ulaşımı hizmet vermektedir.

 • Gece Hayatı

  Sahil, deniz, kum ve güneşin olduğu yerde gece hayatı da herzaman hareketlidir. Bu nedenle Castellón de la Plana'da gece eğlenemek için çok sayıda mekan bulacaksınız.

Castellón de la Plana Gezi Rehberi

Castellón de la Plana veya yerli halkının deyimi ile sadece Castellón İspanya'daki Valensiya bölgesinde yer alan bir şehirdir. 150 binin üzerinde bir nüfusa sahip bu şehrin en önemli gelir kaynağı turizmdir. Şehir güzel manzaralarlı, plajları ve canlı gece hayatı ile ön plana çıkmaktadır.

Castellón de la Plana'da görülmesi gereken yerler

Concatedral de Santa Maria tarihte birkaç defa harap olmuş ve yeniden inşaa edilmiş olan bu sekizgen şeklimdeki çan kulesi günümüzde şehrin en çok ziyaret edilen yerlerindendir.

Belediye Konağı 18. yüzyıl başında inşa edilmiş İtalyan Toskana bölgesi mimarî stilinde çok süslü bir yapı olan bu eser oldukça göz alıcı bir görünüme sahiptir.

Llotja del Cànem (Kenevir Borsası Binası) 17. yüzyılın ikinci yarısında inşa edilmiştir. Günümüzde bölgede kenevir üretimi olmadığından bu tahihi bina Üniversite tarafından kültürel etkinlikler ve  sergiler için kullanılmaktadır.

Museo del Azulejo Manono Safon seramik müzesi de ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Farklı seramik eserlerin sergilendiği müzede seramik sanatını daha yakından tanıma imkanına sahip olacaksınız.

Castellón de la Plana'da neler yapılabilir?

Mercado Central olarak anılan şehir meydanında satılan deniz ürünleri, sebzeler ve meyvelerden satılmaktadır. Burada alışveriş yapabilirsiniz.

Playa Serradal plajına giderek sahilin, güneşin, denizin ve kumun keyfini çıkarabilirsiniz.

Santa Maria del Lldeo'ya giderek şehrin gürültüsünden biraz uzaklaşabilirsiniz. 1366'dan günümüze kadar ulaşan bu yapı güzel bir bahçede yer almaktadır.

Castellon Havalimanı uçan popüler hava yolları