Menüsü

Cordoba Ing. A. Taravella havaalanından uçak bileti ara

Ing. A. Taravella

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca
  Zaman dilimi: UTC -3
  Para birimi: Arjantin pesosu (ARS)

 • Kültür Şehri

  Sierras de Córdoba, yazar, müzisyen veya tiyatro oyuncusu gibi sanatçıların en sevdiği kenttir. Şehirde yıl boyunca çeşitli festivaller, oyunlar ve etkinlikler düzenlenmektedir.

 • Bisiklet Gezileri

  Milli parkları gezerken isteğinize bağlı olarak, yürüyebilir veya bisiklet kiralıyarak gezebilirsiniz. Parkların girişinde ve park boyunca birbirine çok yakın, bisiklet kiralama noktalarını kolaylıkla bulabilirsiniz. Parkların ve şehrin içinde bisiklet kullanmak oldukça güvenilir ve yaygındır.

 • Spor Yapmak İçin En İdeal Şehir

  Sierras de Córdoba’nın çevresinde yer alan doğal alanlar spor yapmak için idealdir. Özellikle şehirde popüler olan tırmanma ve rafting türü sporlar turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Eğer bu tür sporlar sizin için çok fazla adrenalin içeriyorsa, belirlediğiniz bir rota üzerinde şelaleleri izleyerek at gezisi yapabilirsiniz.

Sierras de Córdoba Gezi Rehberi

Sierras de Cordoba'da Görülmeye Değer Yerler

Sierras de Córdoba şehri, Arjantin'in en büyük ikinci şehri olup dağların eteğinde bulunur. Jerónimo Luis de Cabrera tarafından 16. yüzyılın ortalarında kurulmuş ve bir İspanyol şehri olan Cordoba şerefine bu isim vermiştir. Kent, Güney Amerika'da yer alan en eski üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Bu üniversite, Cizvitler tarafından 1613 yılında kurulmuştur.

En ilginç tarihi yapılar UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Manzana Jesuítica semtindedir. 17. yüzyıldan kalma üniversite binaları, İsa Cemaati kilisesi ve Cizvitler çiftliklerini (Estancias) burada bulabilirsiniz. Plaza de San Martin'in(Şehir Merkezi) güneyinde bulunan Calle Obispo Trejos'a giderek bir yürüyüş yapmanızı tavsiye ederiz. Obispo’ya yapacağınız ziyaret ile İspanyol döneminden günümüze gelen sömürge evlerini ve güzel binaları görebilirsiniz. Şehirde yer alan en önemli yapı, 1645'de inşa edilen Inglesia de la Compania de Jesus Kilisesi'dir.

Yeşillikler arasında yürüyüşe çıkmak veya birkaç saatlik doğa yürüyüşü yapmak ister misiniz? Milli parklardan birine giderek oldukça güzel zaman geçirebilirsiniz. Lihué Calel'de bulunan arkeolojik alanlar ilginizi çekebilir. Ormanınn derinliklerinde yer alan Cerro Colorado'ya giderek, o bölgede yaşayan kabilelerin yaptığı mağaraları ve mağara çizimlerini inceleyerek unutulmaz bir deneyim edinebilirsiniz. Macera seven gezginler bu geziye mutlaka katılmalıdır.

Sierras de Córdoba'dan hediyelik eşya satın almak istiyorsanız, Belgrano ve Kanada sokakları arasında bulunan Paseo de las Artes'e gitmelisiniz. Tezgahlarda satılan el işi eşyaları (mücevher, çanta, resim veya elle boyanmış aksesuarlar, yerel yiyecekler ve alkol) burada bulabilirsiniz. Alışveriş, akşam geç saatlere kadar bu bölgede devam etmektedir. Bu bölgeye yakın olan gece kulüpleri ve barları ziyaret ederek gece boyunca dans edebilirsiniz.

Özellikle et yemeklerini seven gezginler, Sierras de Córdoba’nın yerel yemeklerinden oldukça memnun kalacaktır. Arjantinli sığır etlerinden elde edilen en iyi biftek, Calle Buenos Aires tarafından Sibaris'te, Figueroa Alcorta tarafından Alcorta Carnes y Vino'da yapılmaktadır. İkinci restoranda servis edilen yerel şarapların seçimi gurmeler için bile şaşırtıcı ve lezzetlidir.

Sierras de Córdoba, Arjantin'in en önemli tatil merkezlerinden biridir. Sierras'ı yılda üç milyon turist ziyaret etmektedir. En önemli turistik yerler Villa Carlos Paz, Cosquín, La Falda, Alta Gracia ve Villa General Belgrano'dur.

Cordoba Ing. A. Taravella uçan popüler hava yolları

Uçuş tablosu: Cordoba