Menüsü

Heraklion Havaalanı havaalanından uçak bileti ara

Heraklion

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Yunanca
  Zaman dilimi: UTC+3 (yaz), UTC+2 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Scooter'la Gezmeye Ne Dersin?

  Kandiye, antik bir kent olduğu için dar ve cıvıl cıvıl caddelerle sahiptir. Trafikte sıkışıp vakit kaybetmek ve otopark-park alanı bulmak için yer aramak istemiyorsanız, mutlaka bir scooter kiralamalısınız.

 • Şehirde Kaybolun

  Kandiye şehrini gerçekten hissetmek istiyorsanız, haritaları ve turistik broşürleri bir kenara bırakarak yürüyüşe çıkmalısınız. Kentte kaybolmaktan korkmayın, yeni ve ilginç yerler keşfedeceksiniz.

 • Gezi Turlarına Katılabilirsiniz

  Kandiye’de birkaç özel tur şirketi, turistik geziler düzenlemekte uzmanlaşmıştır. Sizin en çok ilginizi çekecek şeyleri, tarihi sit alanlarını, doğayı veya yerel gelenekleri ve kültürü görüp öğrenme fırsatı elde edeceksiniz.

Kandiye Gezi Rehberi

Kandiye Şehrinde Görülmeye Değer Yerler

Kandiye, Girit adasında yer almaktadır. 824 yılında Saracens tarafından Knossos'ta sarayın himayesinde kurulmuş olan liman kenti, korsanlar tarafından Bizans'tan gelen gemileri yağmalamak için yoğun bir şekilde kullanılmaktaydı. Bundan 150 yıl sonra Bizanslılar şehri fethedip tahrip etti ve iktidarı ele geçirdi. O günden bu yana Kandiye tarihi daha da karmaşık bir hale geldi. Tarih boyunca Venedikliler, Türkler ve son olarak Yunanlılar adanın kontrolünü ele geçirmiştir. Kentin geçmişi, mimarisine mükemmel bir şekilde yansıtılmıştır.

Şehrin sınırları içerisinde teknik olarak bir plaj yer almamaktadır. Ancak, sahil boyunca uzanan iskeleden denize girilmektedir. Şehrin doğusunda yer alan ve Stadyum Pankritio'nun hemen arkasında temiz kumlu bir plaj bulabilirsiniz. Buraya giderek güneşlenebilir, rüzgar sörfü, kitesurf, su kayağı veya motorlu botla sürüş gibi çeşitli su sporlarını yapabilirsiniz (Gerekli ekipmanları kiralamanız mümkün). Kandiye'den 25 kilometre uzaklıkta yer alan Agia Pelagia'ya giderek su altı dalışı yapmanızı tavsiye ederiz. Gerekli ekipmaları kiralayarak, eğitmenler eşlinde dalışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kandiye'den hediyelik eşya olarak ne satın alabilirim? Kentin yerel üretimi olan eşyalar en değerli hediyelerdir. Özel bahçelerde yetiştirilen zeytin ve bu zeytinlerden üretilen zeytinyağı oldukça lezzetlidir. Yunanistan’ın ürettiği bir içki türü olan Uzo, farklı boyutlara sahip şişelerde satılmaktadır. Yerel tatlılarda hediye etmek için iyi bir seçenektir. Tüm bu ürünleri, Odos Dedalou ve Odos 1866 caddelerinde kolaylıkla bulabilirsiniz.

Yunanistan enfes mutfağı ve alışılması zor yemek yeme kültürü ile ünlüdür. Ülkedeki konukseverlik kültürü oldukça gelişmiştir ve konuk ağırlamak oldukça ciddiye alınır. Anne elinden çıkmış gibi yemeklerin lezzetli olması gerekir. Lokantalarda, barlarda veya tavernalarda yemek porsiyonları oldukça büyüktür ve alkol, su gibi tüketilmektedir. Lezzetli bir akşam yemeği için Kapetan Haralampi Caddesi'ndeki Peskesi'ye veya Arkoleontos'un bulunduğu Amalias Kitchen'a gitmelisiniz. Balık ve deniz ürünlerinin tadına mutlaka bakmalısınız. Izgarada pişirilen et yemekleri de oldukça lezzetlidir.

Geceyi uyuyarak boşa harcamak istemiyor musunuz? Şehrin tarihi kısmı, karanlık olduktan sonra oldukca canlıdır. Fantastik içecekleri, Arkeoloji Müzesi'nin yanındaki Sapoutie Caddesi'nde bulunan DrinkEasy isimli mekanda bulabilirsiniz. Yerel grupların müzk yaptığı bir konsere katılmak ister misiniz? Agiostefaniton 19a adresinde yer alan Jailhouse barını ziyaret etmelisiniz. Yerel halk ile iletişime geçmek istiyorsanız, Andreou Crete Cadde’sinde yer alan Guernica'ya gidebilirsiniz.

Heraklion Havaalanı uçan popüler hava yolları

Uçuş tablosu: Kandiye