Menüsü

Madrid-Barajas havaalanından uçak bileti ara

Filtreleri göster

Madrid Barajas Uluslararası Havalimanı

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Sanat

  Dünya'da az sayıda şehir sanat ile ön plana çıkmaktadır. Mardir şehrinde Goya, Velasquez, Picasso, Dali Ve Miro sanatçılarının izlerine rastlayacaksınız.

 • Yemekler

  Her ne kadar mütevazi bir mutfağa sahip oldukları zannedilsede aksine İspanyol mutfağı son dönemde oldukça hızlı bir şekilde ivme kazanmıştır. Madrid'de farklı lezzetleri tatma imkanına sahip olacaksınız.  

 • Gece hayatı

  Madrid geceleri sabaha kadar hareketli olmaktadır. Şehrin eğlence mekanları sayesinde zamanın nasıl geçtiği anlaşılmamaktadır.

Madrid Gezi Rehberi

'Madrid'deyseniz o zaman siz Madrid'lisiniz" sözü İspanyolları tanımlamak adına kullanılmış en güzel cümle.  İspanya'nın Başkenti olan Madrid şehri kale benzeri çok sayıda binaya sahiptir. Bu yapılar sizi kendinizi masallarda bir zamanda hissettirecektir. Özellikle şehrin Belediye binası gerçekten görülmeye değer. Bunun yanı sıra Puerta del Sol meydanındaki ayı heykeli de şehrin semobik yerlerinden biri. Huzuru ve doğayı sevenler için Retiro Park ziyaret edilmesi gereken yerlerden. Hafta sonlarını nerede geçireceğini düşünenler için şehrin ana meydanı doğru adres olacaktır. İspanya ve Madrid denince alklımıza ilk gelen şeylerin başında boğa güreşleri gelmektedir. Bu nedenle Madrid'e gelipte boğa güreşlerini görmemek Madrid ziyaretinin eksik olduğu anlamına gelmektedir. İspanya'nın en önemli özelliklerinden biri de siesta.  Mardid'de alışveriş yapacaksanız siesta zamanını iyi ayarlamanız gerek. Ve gelelim şehrin bir diğer populer yerine. Özellikle Real Madrid taraftarları tarafından yoğun olarak ziyaret edilen Santiago Bernabeu Stadyumu dünyanın farklı yerlerinden çok sayıda ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Madrid-Barajas uçan popüler hava yolları