Menüsü

Passo Fundo Lauro Kurtz havaalanından uçak bileti ara

Lauro Kurtz

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Portekizce
  Zaman dilimi: UTC-3 (yaz), UTC-2 (kış)
  Para birimi: Brezilya reali (BRL)

 • Güzel Bir Katedral

  Avenida Neto tarafında, büyüleyici bir kilise bulunmaktadır. Catedral Metropolitana Nossa Senhora Aparecida, mutlaka ziyaret edilmesi gereken önemli bir turistik noktadır. Göreceli olarak uzun zaman önce yapılmış olmasına rağmen (1951 yılında), uğramanızı tavsiye ederiz.

 • Taksiyle Seyahat Etmek

  Sizin için iyi ve özel bir bilgiyi payşlaşmak isteriz. Passo Fundo'da, gündüz veya gece farketmeksizin sabit tarife ücretleri alınmaktadır. Taksi şoförü ile pazarlık yapmanız da mümkündür.

 • Futbol Efsanesinin Memleketi

  Dünyaca ünlü futbol koçu olan Luiz Felipe Scolari, Passo Fundo’da doğmuştur. Koçluk kariyeri boyunca, Portekiz ve Brezilya milli takımlarını çalıştırmakta idi. 2002 FIFA Dünya Kupası'nı kazanmıştır.

Passo Fundo Gezi Rehberi

Passo Fundo Şehrinde Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Passo Fundo, Brezilya'nın yamacında, ülkenin güney ucundaki Rio Grande Do Sul eyaletinde yer almaktadır. Deniz seviyesinden yaklaşık olarak yedi yüz metre yükseklikte bulunan bir kasabadır. Bulunduğu eyaletteki on ikinci en büyük şehir olup yüz bin kişilik bir nüfusa sahiptir. Ortalama sıcaklık ise, yaklaşık olarak on yedi santigrat derece civarındadır ve bir sene boyunca nadiren sekiz santigrat derece altına düşmektedir. İki yüz bin kişinin yaşadığı şehir, Güney Amerika standartlarında olduğu gibi küçük bir şehir merkezine sahiptir. Şehrin ekonomisi, tarım (soya, mısır ve buğday ağırlıklı olarak) ve hayvancılık (özellikle büyükbaş sürüler), hafif sanayi ve hizmet sektörüne dayalıdır. Passo Fundo, 1857 yılında kurulmuştur ve 1890 yılında şehir statüsüne ulaşmıştır.

Passo Fundo birçok yüzün bir şehridir. Rio Grande do Sul bölgesinde yer aldığı konumu nedeniyle Kuzeyin Başkenti ve bir çok devlet ve ulusal etkinliğe ev sahipliği yaptığı için; İyi Yer, İyi İnsan Şehri ve Ulusal Edebiyat Başkenti olarak da adlandırılmaktadır. Coğrafi referanslarının olduğu kadar, yerlilerin zihniyeti de vurgulanmaya değerdir. Dünyanın her bölgesi bu kadar olumlu çağrışımlara sahip değildir!

Passo Fundo'nun en iyi vatandaşını temsil eden en iyi kelime hangisidir ? Gaúcho sözcüğü aradığınız cevaptır. Bu özel uygarlık, üyelerinin aidiyetleriyle gurur duymaktadır. Bunun karakteristik özelliği nedir? Her şeyden önce, müzik tchê için sahip olunması gereken aşk, gitar, perküsyon ve akordeon ile yapılan müzik ve tarım ve hayvancılığa karşı olan ilgidir. Bu insanların üyelerini sokaklarda görmek ister misiniz ? Bu şehirde bunu yapabilmek için büyük bir şansın var! Özellikle sokaklar boyunca karakteristik kıyafetlerle yürüyen kişilere, yaşlı insanlar arasında pilcha denilmektedir.

Yerel lezzetleri denemek size göre seyahat etmenin önemli bir parçası mıdır ? Passo Fundo'da restoran eksikliği konusunda şikayette bulunamazsınız! Dünyanın en büyük kahve üreticisi ve ihracatçısı konumunda olan Brezilya’dayken mutlaka yerel kahvelerin tadına bakmalısınız. Ayrıca, Coxinha isimli içli köfteye de benzeyen bu atıştırmalık Brezilya yemeğinin içinde genelde haşlanmış tavuk konulmaktadır. Hem lezzetli, hem de doyurucu bir yemektir ve mutlaka tadına bakmanız gerekmektedir.Son derece popüler olan ve Avenida Brasil Oeste 3454 adresinde bulunan Chico Churrascaria’yı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Özellikle Brezilya mutfağı olmak üzere Güney Amerika mutfağından yemekler konusunda da uzmanlaşmıştır. Aynı caddede bulunan Sangsan Asya Lounge'da, lezzetli Japon yemeklerini bulabilirsiniz. Tam adresi Avenida Brasil Oeste 1986'dır.

Passo Fundo Lauro Kurtz uçan popüler hava yolları