Menüsü

Palma de Mallorca Havaalanı havaalanından uçak bileti ara

Palma de Mallorca

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Çok Kalabalık Bir Havaalanı

  Havalimanı, şehir merkezinden 10 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İspanya'nın en çok kullanılan ve  Balear Adaları'nda yer alan en popüler havalimanlarından biridir. Her yıl yaklaşık 22 milyon yolcu bu havaalanını kullanmaktadır.

 • Rambla - Kraliyet Ailesiyle Tanışın

  Kraliyet ailesinin üyeleriyle tanışma şansını elde etmek istiyorsanız, Rambla'da yürüyüşe çıkmayı unutmayın. Bu bölgede yer alan küçük dükkanlardan, bölgeye ait el yapımı hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz.

 • Del dia - Günün Öğle Yemeği

  Geziniz sırasında, günün öğle yemeği için ufak bir mola vermelisiniz. Zencefil ve domates salçası ile hazırlanmış yerel lezzetlerin tadına mutlaka bakmalısınız. 

Palma de Mallorca Gezi Rehberi

Palma de Mallorca'da Gezilecek Yerler

Palma şehri, genellikle Palma de Mallorca olarak bilinir. İspanya'nın Mallorca adasının ve Balear Adalarının başkentidir. Dünyadaki en popüler turistik yerlerinden biridir. Partileri, kulüpleri, diskoları ile ünlüdür. Şehirde keşfedilmeyi bekleyen daha bir çok farklı nokta vardır. Trafiğe kapalı bir çok sokak ve meydanların olduğu adada, her türlü damak zevkine uygun restaurant ve kafe de bulabilirsiniz.

Balear Adaları; Mayorka, İbiza, Minorka, Cabrera ve Formentara’dan oluşuyor ve İspanya’ya bağlı özerk bir bölgede bulunuyor.

Yaklaşık 2500 yıl öncesine ait yaşam kalıntıları bulunan ada, Romalılar tarafından kurulmuş, 10. yy’dan – 13. yy’la kadar Emeviler’in elinde kalmış ve en son 19. yy’da İspanya’ya bağlanmış.

Palma şehri, ziyaret eden her gezginin beğendiği bir şehirdir ve tarihi bölgesini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Rahat, şirin ve dar sokaklarında kendinizi gevşeterek, rahatça gezebilirsiniz. Akdeniz ülkelerinin karakteristik mimarisini geziniz boyunca şehirde görebilirsiniz. Dünyadaki en iyi korunmuş antik yapılardan birini burada bulacaksınız. Geziniz sırasında şehre özel ve ayrı bir güzellik katan birçok sokak müzisyeni ile tanışma imkanı da bulacaksınız.

Su altı dalışını denemek isteyenler için, şehir boyunca bol miktarda dalış kulübü yer almaktadır. Profesyonel eğitmenler eşliğinde dalışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Palma'nın en uzun plajı olan Playa de Palma, ince taneli beyaz kumu, oldukça temiz olması ve ulaşımı kolay için turistlerin yoğun ilgisini görmektedir. Diğer ilgi gören plajlar ise Can Pere Antoni ve Can Estància'dır.

Kentte gerçekleştirilen en güzel partiler El Terreno ve Avinguda de Gabriel Roca’da organize edilmektedir. Sahil boyunca yer alan gece kulüplerinde hemen hemen her gece partiler düzenlenmektedir. Passeo del Mar 32'de yer alan Palma Nova Gardens, bir şeyler yiyebileceğiniz, içki içebileceğiniz ve canlı müzik dinleyebileceğiniz oldukça popüler bir mekandır. Ziyaret edilmesi gereken bir diğer bar ise, Akdeniz mutfağının yemeklerini tadabileceğiniz Calle Can Baro 9'da yer alan Cabrera’dır. Pazar günleri hariç her gün, şehir merkezinde kurulan yerel marketi ziyaret ederek, geleneksel ürünlerin tadına bakabilirsiniz.

Palma Bellver Kalesi (Palma Castell de Bellver), Valldemossa Köyü, Mallorca Katedrali (Catedral de Mallorca), Palma Almudania Sarayı, Plaça de Cort, Ayuntamiento ve Zeytin Ağacı ve Palma Passeig del Born mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdir.

Mayorka’nın iklimi tahmin edeceğiniz gibi tam bir Akdeniz iklimidir. Yaz aylarında sıcaklık 40 dereceye dek ulaşırken kış ayları ılıman geçer. Kar yağışı olmaz ve sıcaklık hiç bir zaman 5-6 derecenin altına düşmez. En yağmurlu zamanı Ekim ile Ocak ayları arasıdır.

Palma de Mallorca Havaalanı uçan popüler hava yolları