Menüsü

Valencia Manises havaalanından uçak bileti ara

Manises

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Müzeler

  Valencia şehrinin tarihi, kültürel ve mimari zenginliklerinin sergilendiği müzeleri dolaşmak şehir turunuzdaki gezilecek yerler listesinde mutlaka yer almalı. Şehirde yer alan 34 müzeden dilediğinizi seçmek size kalmış.

 • Deniz ve plajlar

  Deniz ve plajlar hiç tartışmasız şehrin en turistik yerlerinin başında gelmekte. Buralara inşaa edilmiş benzersiz binalar, mağazalar, muhteşem manzaralı restoranlar ve çocuk parkları ile ziyaretçiler için oldukça popüler.

 • Silk Exchange

  Şehirde yer alan bir geç Valensiyan-Gotik tarzı sivil yapıdır. 1482 - 1548 yılları arasında inlaa edilmiş olan yapı kentin başlıca turistik cazibe merkezlerinden biridir. 1996 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak koruma altına alınmıştır.

Valencia Gezi Rehberi

Valencia'da Görülecek Yerler

Akdeniz kıyısında yer alan Valencia güzel plajları ile, konforlu hotelleri ve üst düzey hizmeti ile misafirlerini en güzel şekilde ağırlamaktadır. Kent M.Ö. 137 yılında bir Roma kolonisi olarak kurulmuş ve daha sonra Moors, Visigoths ve Araplar tarafından yönetilmiştir. 1262'de inşa edilmiş Gotik Kent Katedrali Valensiya'nın sembolik mekanlarından biridir. Şehrin meşhur saat kulesi de ziyaret edilemesi gereken yerlerden. Şehrin eski pazarları da ayrıca turtistler için gözde yerlerden. Ultramodern Planetaryum ziyareti ise "Şehir, Sanat ve Bilim " buluşması olarak görülebilecek bir yer. Valensiya'nın aslında en gözde yerleri plajlarıdır. Burada ister denize girmek için olsun, ister sahilde kumda yürüyüş yapmak adına olsun ideal bir seçim. Geceleri ise sahiller oldukça hareketli. Günün sona ermesi ile partilerin tatını çıkarıp doyasıya eğlenebilirsiniz. 

Valencia Manises uçan popüler hava yolları