Menüsü

Atina'dan uçak bileti ara

Atina

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Yunanca
  Zaman dilimi: UTC+3 (yaz), UTC+2 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Tarih

  Atina şehrinin tarihi M.Ö. 3000 yılına dayanmaktadır. Yunan medeniyeti Avrupa'nı  en eski medeniyetlerinden biridir. Tapınakları, anıtları ve köprüleri ile Atina tarih kokan bir şehirdir.

 • Kültür

  Atina tiyatronu doğduğu yer olarak bilinmektedir. Yıl boyunca şehirde müzik ve tiyatro festivalleri düzenlenmektedir. Tüm yıl boyunca müzik ve sahne devamlı olarak aktif bir şekilde sürmektedir.

 • Gece hayatı

  Atina için 'Balkanların uyumayan şehri' sloganı kullanılmaktadır. Özellikle gece hayatı çok hareketli olan şehirde çok sayıda eğlence mekanları bulunmaktadır. Birbirinden farklı mekanlarda eğlenirken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Atina Gezi Rehberi

Yunanistan'ın başkenti olan Atina tarihi görünümü, denizler ile çevrili konumu ve muhteşem manzaralarıyla oldukça populer bir şehir. Atina modern ve tarihi görünümü ile oldukça farklı ve dengeli bir şehir olarak tanımlanmakta. Şehir merkezinde yer alan açık hava müzesi kültürel ve sosyal yaşamın bir sembolü olarak ifade edilmektedir. Atina şehri hızla büyüyen ve gelişen bir şehir. Atina 'Medeniyetin beşiği' olarak gösterilmekte olup demokrasinin doğduğu şehirdir. Halkın son derece misafirperver ve arkadaş canlısı olması nedeniyle kendinizi rahat hissedeceksiniz. Atina'da kaliteli yiyecek sunan birçok restoran bulunmaktadır. Uygun fiyata mükemmel Yunan mutfağı yemeklerinden tatmak istiyorsanız Kolonaki bölgesine gitmeniz gerek. Atina ayrıca en gelişmiş kahve kültürü olan bir şehirdir. Atina şehri mutheşem Yunan adalarına gidilen ana nokta durumundadır.

Havaalanları Atina'da

Atina'dan uçan popüler hava yolları