Menüsü

El Catey'den uçak bileti ara

El Catey

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca
  Zaman dilimi: UTC -4
  Para birimi: Dominik pezosu (DOP)

 • Nerede Kaliteli ve Lezzetli Yemekler Bulabilirsiniz?

  İyi ve ev yapımı yiyecekler için, Avenida Colon'da bulunan Bay Pollo'ya gidebilirsiniz. Menüden bir yemek sipariş edebilir veya tabağınızı hazır yemeklerle doldurabilirsiniz.

 • Kakao Nasıl Yapılır?

  Nagua ve yakındaki köyler turizm ve tarımdan uzak duruyorlar. Adanın bu bölümünde, kakao tohumlarının nasıl üretildiğini, hindistancevizin nereden geldiğini veya pirincin nasıl üretildiğini yakından inceleyebilirsiniz.

 • İklim

  Nagua ve yakındaki köyler turizm ve tarımdan uzak duruyorlar. Adanın bu bölümünde, kakao tohumlarının nasıl üretildiğini, hindistancevizin nereden geldiğini veya pirincin nasıl üretildiğini yakından inceleyebilirsiniz.

El Catey Gezi Rehberi

El Catey Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Bir Dominik adası olan Samana el Catey, turistlerin en çok ilgisini çeken yerlerden biridir. Sakin denizi ve temiz sahilleri oldukça popülerdir. En yakın büyük şehir ve eyaletin başkenti olan María Trinidad Sánchez, 1938 yılında beri Nagua olarak adlandırılmaktadır. Bu şehir aslında 1961 yılına kadar ülkeyi yöneten ve bir diktatör olan Rafael Trujilo'nun annesi şerefine Julia Molina olarak anılmaktaydı. Ölümünden sonra Nagua adını benimsedi ve günümüzde bu bölgeye Boca de Nagua denilmektedir.

Eko turizmi sevenler için rüya gibi bir yer olarak tanımlanmaktadır. Bölge henüz turistik tesislerle dolu değildir. Yerli halk, geçimini tarım ve ticaret yaparak sürdürmektedir. Görülmesi gereken en önemli yerler (doğa anıtları olarak da kabul edilir); Cabo Francés Viejo, Laguna Dudú ve Diamond Beach’dir.

Tüplü dalış yapmayı seven gezginler, özellikle Laguna Dudu tarafından büyüleneceklerdir. Dünyadaki türünün tek örneğidir. Bir doğal gölden diğerine, dalış yaparak ve yüzerek ulaşabilmeniz mümkündür. Görülmesi gereken bir diğer yer ise, eski ve sık ormanların olduğu mağara bölgesidir. Bu mağaralardan biri olan, mağara Taino’ya mutlaka uğramalısınız. Mağaranın içerisine girdiğiniz zaman, yaklaşık 30 metre yüksekliğindeki bir duvarı göreceksiniz; bu duvar, Kolombiyalı öncesi çağlardan kalan ve günümüze kadar ulaşan resimlerle tamamen kaplıdır. İnanılmaz bir görüntüsü vardır.

En güzel plaj, Diamante Plajı olarak kabul edilmektedir. Bol ve renkli bitki örtüsünü hayranlıkla izlerken, ayağınızın altında nazik, yumuşak ve küçücük bir kum hissedeceksiniz. Su turkuaz renginde, sıcak ve oldukça sığdır. Bu nedenle, çocuklu aileler tarafından sıklıkla tercih edilen, çok popüler bir yerdir. Bu plaj, su sporları yapmayı seven gezginler tarafından da ziyaret edilmektedir. Su sporlarını yapabileceğiniz çok sayıda cazibe merkezi, birçok seçenek sunmaktadır. Kiralık kano, tekne ve dalış ekipmanlarını kiralamanız mümkündür. İlk defa dalış yapmak isteyenler, gerekli ekipmanı ve eğitmeni kiralayarak hayallerini gerçekleştirebilirler.

Nagua'nın 40 kilometre kuzeyinde, Cabo Francés Viejo ulusal parkı bulunmaktadır. 2009 yılında bir doğa anıtı olarak seçilmiştir. Karakteristik özelliği ise okyanusun sahip olduğu, olağanüstü turkuaz rengidir. Aynı zamanda kayalıklarla tırmanmak için de mükemmel bir yerdir. Deniz kenarında gezinirken, yaşlarına göre ayakta duran üç feneri göreceksiniz. En yaşlılarının 150 yaşında olduğu söylenir.

Havaalanları El Catey'de

El Catey'den uçan popüler hava yolları