Menüsü

Barselona'dan uçak bileti ara

Filtreleri göster

Barselona

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Mimari

  Barcelona  Antonio Gaudi'nin mühteşem eserlerini barındıran bir şehirdir. Bu yapıları herkesi hayret içinde bırakacak niteliktedir.

 • Sahiller

  Şehir kilometrelerce boyunca devam eden plazja sahiptir. En popüler plajı Barceloneta olarak anılmaktadır. Bu nedenle denizi ve kumu sevenler için Barcelonaya gelipte mutheşem sahillerine gitmemek olmaz.

 • Gece hayatı

  Gece hayatı öylesine hareketlidir ki, neredeyse kapalı bar ve kulüp bulmak imkansızdır. Barselona'da dünyaca ünlü DJ'ler, Plaj partileri ve açık sinemalar yer almaktadır.

Barselona Gezi Rehberi

Denizi seviyorsanız ve Akdeniz kıyısında yürüyüş yapmak istiyorsanız Barcelona tam aradığınız şehir. Barcelona sokaklarından dolaştığınızda kendinizi tarihin içinde okadar hissedeceksiniz ki sanki geçmiçte yürüdüğünüzü düşüneceksiniz. Şehrin güzel ve eşsiz mimari yapılarını görüpte hayrete düşmemek neredeyse kaçınılmaz.  Barcelona bol ve lezzetli yemeklerin yanı sıra ucuz şarabın olduğu bir şehir.

Barcelona turistik ve ticari anlamda Avrupa'nın en fazla ziyaret edilen şehirlerin başında gelmekte. Barcelona her ne kadar İspanya'nın başkenti olmasada neredeyse tüm kültürel miraslara ev sahipliği yapmaktadır.  Barselona'nın kültür merkezleri arasında Çağdaş Sanatlar Müzesi, Picasso Müzesi,Ulusal Sanat Müzesi (Katalonya), Jean Miro Vakfı gibi yerler yer almaktadır. Şehir yer yıl  Sonar ve Primavera gibi festivallere ev saipliği yaparken bu festivallere 100 binin üzerinde kişi katılmaktadır.

Barcelona mutfağı ekmek, tahıllar, sebzeler ve zeytinyağı ile zengindir. Burada deniz ürünlerinden taze meyvelere kadar her lezzet yer almaktadır. Barselona'ya gitmişken meşhur "tapas"ı denemeyi de ihmal etmemek gerek.

Barcelona ayrıca modanın atan kalbi konumundadır. Günümüz tarzının en güzel şekilde sergilendiğini görmek mümkün. 

Havaalanları Barselona'da

Barselona'dan uçan popüler hava yolları