Menüsü

Bologna'dan uçak bileti ara

Bologna

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İtalyanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Etkileyici çarşılar

  Dünyada az yerde rastlayacağınız çarşılar Bolonga'da. Buraya alişveriş yapmak ve çarşıları dolaşmak çok zevkli.  Şehirdeki çarşılar UNESCO'nun Dünya Mirası Listesinde yer almaktadır. 

 • Yaya geçidi merkezi bulvarlar

  Cuma gecesinden Pazar gününe kadar şehrin merkez bölgesi yayalar için kullanılmaktadır. Bu nedenle sokaklar kapatılmaktadır. Eğer havalimanına gitmek istiyorsanız toplu taşıma araçlarını kullanmanız gerek. 

 • Lezzetli yemekler

  Harika makarnaların yapıldığı Cesarina restoranı oldukça populer. Bu nedenle buraya gelenlerin sayısı oldukça fazla. Bunun yanı sıra American Graffiti restoranı da oldukça rağbet gören bir mekan. Burada yemek yemeden gitmemekte fayda var. 

Bologna Gezi Rehberi

Nispeten küçük olmasına rağmen kesinlikle hayran kalacağınız bir şehir. Şehir eski binalar açısından zengin. Etkileyici mimari kiliseleri mevcut. Şehir romantizm molası yapılması açısından çok uygun. Şehri keşfetmek için yürüyerek dolaşmak daha güzel bir seçim olacaktır. Şehir Florence and Pisa'ya yakın bir konumda bulunmaktadır. 

Bologna'da kaçırmamanız gereken şeyler:

 1. Asinelli ve Garisenda Kuleleri için 6 avro giriş ücreti ödeyerek şehri yukarıdan izlemek oldukça keyifli. Bu kuleler şehrin cazibe merkezi olması nedeniyle birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir. Tek dikkat edilemesi gereken husus merdivenlerin oldukça eski ve dar olması. Kulelerin isimlerini onları inşa eden iki aileden aldıkları söylenmekte.
 2. Piazza Maggiore, Bologna'nın merkezinde yer alan bu başyapıt dünyanın en büyük tuğla kilisesi. Ana salonuna erişimi ücretsiz olan kilisenin her yerinin görmek isteyenleri 3 euro ödemeleri gerek. 

Havaalanları Bologna'da

Bologna'dan uçan popüler hava yolları