Menüsü

Budapeşte'den uçak bileti ara

Budapeşte

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Macarca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Forint (HUF)

 • Mimari

  Budapeşte şatafatlı, Art-Nouveau ve neoklâsik binaları ile tam bir mimari hazine. Her yapı geçmişten kalma bir gizem içermektedir. Macaristan Parlamento binası de göz kamaştıran yapılardan biridir.

 • Termal Kaplıcalar

  Budapeşte maden kaynaklar açısından oldukça zengindir. Burada modern havuzlar ve Türk hamamları arasında seçim yapma imkanı bulunmaktadır. Buraya farklı yerlerden insanlar sağlık açısından şifa aramak maksadıyla veya havuzlarda güzel vakit geçirmek amacıyla gelmektedirler.

 • Romantizm

  Muhteşem köprülerin altından düzenlenen tekne turları ile oldukça romantik bir zaman geçirmek mümkün. Tuna nehrinin sesi ve doğal güzellikler sadece romantik bir hava yaratmakla kalmayıp, oldukça huzurlu bir zaman geçirilmesini de sağlamaktadır.

Budapeşte Gezi Rehberi

Tarih, kültür ve doğal güzellik dolu şehir Budapeşte. Aynı zamanda Tuna nehrinin kraliçesi olarak anılmaktadır. Bu şehre geldiğinizde karşılaşacağınız manzaralar karşısında kendinizi fotoğraf çekmekten alıkoyamacaksınız. Budapeşte’de görebileceğiniz yerlerin bir kısmını sıralayacak olursak bunlar Aquincum Müzesi, kiliseler ve meydanlar, ilginç köprü bağlantıları, Balıkçı kalesi, Pest'in büyüleyici manzaralarını sunan Kraliyet Sarayı, Milli Opera binası, Parlamento Binası ve  daha nicesi. Şehirdeki Güzel Sanatlar Müzesi de mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerde biri. Burada Auguste Roden, Raphael, Diego Velázquez, El Greco gibi sanaçılara ait eserler yer almaktadır. Margit Adası da oldukça enteresan bir yer. 11. yüzyıldan kalma tarihi yerler, muhteşem yeşillikler ve renkli bahçeleri ile kendinizi huzurlu hissedeceğiniz bir yer. Budapeşte’ye gelip de Formula 1 yarışlarının düzenlendiği "Hungaroring" pistini görmemek olmaz. Şehre 20 km mesafede bulunan pist oldukça fazla ziyaretçi tarafından ziyaret edilmektedir. Budapeşte’de bulunmanın avantajlarından biri de uygun fiyata güzel yemekler sunulması. Şehirde deyim yerindeyse bir yemek mutfak devrimi yaşanmaktadır. Neredeyse her ay yeni restoranlar açılmakta iken birçok eski restonranlar da kapatılmaktadır. Bu da şehrin yeni lezzetlere yelken açtığını ifade etmektedir. Şehirde lüks restoranları tercih etmeyenler için kendilerine uygun barlar yer almaktadır. Bunun yanı sıra şehirdeki otel fiyatlarının da makul düzeyde olduğunu belirtmekte fayda var.

Havaalanları Budapeşte'de

Budapeşte'den uçan popüler hava yolları