Menüsü

Wizz Air Budapeşte'den Zakintos'a uçak biletleri

Filtreleri göster

Zakintos

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Yunanca
  Zaman dilimi: UTC+3 (yaz), UTC+2 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Bir Partiye Katılmak İçin Nereye Gidebilirim?

  Adanın parti hayatı ağırlıklı olarak adanın güneydoğu kıyısında yer alan Laganas kentinde gerçekleşiyor. En popüler açık hava kulüpleri burada yer almaktadır. Mutlaka uğramalısınız.

 • Turist Olmayan Plajlar

  Zakynthos'ta kimsenin ortaya çıkmadığı bomboş plajlar yer almamaktadır. Ancak, çok daha az insanın olduğu, sakin yerleri bulabilmeniz mümkündür. Adanın kuzeyinde ve Nemerilos şehrinin yakınlarında bulunan Ambolua plajını mutlaka ziyaret etmelisiniz. Sakin ve temiz olan bu plajın keyfine doyasıya varabilirsiniz.

 • Galazia Spilia

  Bir yarımada olan Skinari'nin doğu kıyısında, erozyon sonucu olarak ortaya çıkan Blue Coves bulunmaktadır. Adı, denizin turkuaz renginin koylarla iç içe girdiği renk anlamına gelmektedir.

Zakynthos Gezi Rehberi

Zakynthos Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Küçük bir Yunan adası olup çeşitlendirilmiş bitki örtüsüyle sürprizler yaşatmaktadır. Batı kısmında kayalıklar ve dağlık alanlar yer alırken, doğu kısmı, güzel ve kumlu plajlarla doludur. Adanın merkezinde bulunan şarap imalathaneleri görebilir, güneyde ise kaplumbağalar ile tanışabilirsiniz.

Zakynthos şehri, 1953 yılındaki bir deprem sırasında büyük oranda tahrip olmuştur. Zaman geçtikçe, eski mimariyi yeniden inşa etme girişimlerinde bulunuldu. Kentin merkezinde birçok güzel binayı göreceksiniz. Ormanla kaplı olan tepeye çıkarak, Zakynthos'un ve tüm adanın muhteşem bir manzarasını hayranlıkla izleyebilirsiniz. Bu nefes kesici manzarayı izlerken fotoğraf çekmeyi unutmayın. Bu tepeye çıktığınız zaman, eski Venedik kalesini de mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Ada'nın en güzel plajı Navagio'dur. Kaçakçıların koyu veya batık alanı olarak da adlandırılmaktadır. Efsaneye göre, bu bölgede bulunan batıklar, kaçakçılara aittir. Plajlar büyük kayalarla çevrili olduğu için, adadan yürüyerek ulaşmanın bir yolu yoktur. Sadece deniz yoluyla bu alana ulaşabilirsiniz. Adanın bir kaç noktasına, yarım gün ya da tam gün süren uğrayan turlar organize edilmektedir.

Güney tarafında bulunan ve girişin biletlendiği Gerakas plajının cazibesini inkar edemezsiniz. Turistlerin bu alanda üç saatten fazla vakit geçirmesi kesinlikle yasaktır. Geceleri bu plaja giriş yasaktır. Deniz kaplumbağaları olan carettaların (özellikle yumurtlama döneminde) rahat etmesi için plaj gece boyunca kapatılmaktadır. Kaplumbağalar ve plaj alanı, sürekli olarak gönüllüler tarafından korunmaktadır. Xigia Plajı bir diğer güzel alternatiftir. Sakin, küçük bir koyda, pırıl pırıl denizde yüzmek için en ideal yerdir. Alykes’den araba ile 15 dakikalık uzaklıktadır. Arabanızı park edip dik merdivenlerden plaja inebilmeniz mümkündür. Küçük beyaz taşları olan bu plaja mutlaka uğranmalı.

Geleneksel bir Zakynthos köyünü ziyaret etmek istiyorsanız, güneydeki Keri yarımadasına gitmelisiniz. Burada, korunmuş evleri, bir deniz fenerini ve eski bir limanı görebilirsiniz. Bu alandaki yapılar, 1953 yılında gerçekleşen depremde tahrip edilmemişlerdir. Eğer yükseklikten korkmuyorsanız, deniz fenerine tırmanmanızı öneririz. Fenerin tepesinden nefes kesici şehir manzarasını izleyebilirsiniz. Çiftçilerden direkt olarak yerel zeytinyağı almak istiyorsanız, yakınlardaki zeytin bahçelerinden birini ziyaret etmelisiniz. Volimes isimli bir diğer köy de görülmesi gereken yerlerden biridir. Adanın kuzey ucunda yer alan bu köyde bulabileceğiniz tarihi mimari, bugüne kadar hayatta kalmıştır.

Havaalanları

Budapeşte Zakintos

Budapeşte - Zakintos güzergâhındaki popüler hava yolları

Uçuş tablosu:

Budapeşte Zakintos