Menüsü

Chicago'dan uçak bileti ara

Chicago

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İngilizce
  Zaman dilimi: UTC-5 (yaz), UTC-6 (kış)
  Para birimi: ABD doları (USD)

 • Net Bir Görünüm

  Eğlenceli bir park olan Navy Pier'deye giderek, tüm şehri görebileceğiniz 60 metrelik atlıkarınca olan Centennial Wheel'e gitmeye değer. Hafta sonları uzun kuyruklar var!

 • Bulutlarda Yürüyüş

  Downtown'daki en iyi manzaraları, Willis Tower'daki Skydeck noktalarını ve John Hancock binasında 360 ° Chicago ‘yu ziyaret ederek görebilirsiniz. İnternet üzerinden de bilet giriş bileti alabilirsiniz.

 • Lincoln Parkı

  Kentin yeşil kalbi, Michigan Gölü kıyıları ve The Loop'daki gökdelenler arasında yer alıyor. Orada çimenlerde uzanabilir, spor yapabilir ya da ücretsiz olarak hayvanat bahçesini ziyaret edebilirsiniz.

Chicago Gezi Rehberi

Chicago Şehrinde Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Chicago, Amerika Birleşik Devletleri'nin nüfus bakımından en büyük üçüncü şehridir. Illinois eyaletinin başkenti olan şehir, tipik bir turistik yer değildir. Michigan Gölü'nün güneybatı kıyısında yer alır. Chicago, zaman geçirmeye değer bir yerdir. Sadece iş bölgesinde bulunan gökdelenler değil, aynı zamanda güzel bir göl, ilginç müzeler ve ülkenin en iyi sosisli sandviçlerini de burada bulacaksınız. 1833 yılında kurulan şehir, 1885 yılında ilk gökdelenin bu şehirde yapılması ile de tarihe geçmiştir. Ünlü Sears Kulesi (110 katlı) bu şehirdedir. Göle nazır olan şehir merkezinde gökdelenin ve renkli sokakların yanı sıra, çeşitli kanatlı hayvan türlerinin esenlik içinde rahatsız edilmeden yaşadıkları park ve bahçeler yer almaktadır.

Chicago, muazzam bir göl olan Michigan'ın kıyısında yer aldığından dolayı, çoğunlukla rüzgarlıdır. Şehrin merkezi, yüksek gökdelenlerle dolduğu için bu sert rüzgarlar, ciddi bir sorun teşkil etmemektedir. 19. yüzyılın sonlarından günümüze ulaşan tarihi binaları (örneğin Reliance Binası, Wrigley Binası) ve 20. yüzyılın başlarında inşa edilmiş kentin sembolleri olan modern gökdelenleri (Trump Kulesi, Willis Kulesi gibi) hayranlıkla görebilirsiniz. Şehir, çevresinde bulunan demiryolları nedeniyle Loop olarak anılmaktadır. Ana bölümü Mag Mile - Magnificent Mile - Michigan caddesi, güneşle parlayan binaları, en iyi restoranları ve mağazaları ile görülmesi gereken bir yerdir.

Şehir, zengin kültürel aktiviteleri ve mekanları ile ünlüdür. Chicago Sanat Enstitüsü'nde sergilenen çok sayıdaki empresyonist tarzda koleksiyonu ziyaret edebilirsiniz. Gerçek bir T-rex (dinazor türü) iskeletini görebileceğiniz Saha Müzesi’ni ve Chicago Tiyatrosu’nu (eski Balaban ve Katz Chicago Tiyatrosu) mutlaka ziyaret etmelisiniz. Kentinin sembolü olan Cloud Gate (Bean olarak da bilinir), Millennium Park'ında yer almaktadır. Millennium Park’ı, mutlaka görülmesi gereken yerler listenize eklemelisiniz. Bir fasulye şeklindeki bu ayna heykel (Cloud Gate), şehrin en çok fotoğraflanan yeridir. Yakınlarda ise, bir multimedya montajı olan Crown Çeşmesi yer almaktadır. Büyük sütunlarda, şehirli vatandaşların yüzlerinden ve ağızlarından akan suların fotoğraflarını görebilirsiniz.

Orada nelerin tadına bakmanız gerektiğini biliyor musunuz ? Chicago tarzı sosisli sandviçlerin tadına mutlaka bakmalısınız. En iyi sandviçleri, Portillo, Gene & Jude Bar ve Jim’s Original (Maxwell Street Polish’i – sosisli sandviç) gibi mekanları ziyaret ederek tadabilirsiniz. Bir Amerikan klasiği olan kalın hamurlu, bol peynirli ve domatesli soslu (örneğin, Lou Malnati’de) pizza ve cheeseburgerlerin (örneğin, Küçük Cheval’da) tadına bakmayı unutmamalısınız. Tatlı bir şeyler denemek isterseniz, Eli's Cheesecake Bakery Café'de bir cheesecake denemelisiniz.

Havaalanları Chicago'da

Havaalanına git

Chicago'dan uçan popüler hava yolları