Menüsü

Dalaman'dan uçak bileti ara

Filtreleri göster

Dalaman

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Türkçe
  Zaman dilimi: UTC +3
  Para birimi: Türk Lirası (TL)

 • Geceyi Alışveriş Yaparak Geçirebilirsiniz

  Dalaman'da sadece birkaç gün kalıp sahilde mümkün olduğunca fazla vakit geçirmek mi istiyorsunuz? Peki, aileniz ve arkadaşlarınız için hediyelik eşya almanız gerektiğini unuttunuz mu? Endişelenmeyin, dükkanlar ve sokak tezgahları, gece çok geç saatlere kadar satış gerçekleştirmektedir.

 • Sahil Cenneti

  Rüya gibi bir ortamda tatil yapmak istiyorsanız, mutlaka Blue Lagoon plajına gitmelisiniz. Bir doğa rezervi ve eşsiz güzelliğe sahip olan bu plaja girmek için belirli bir ücret ödemek zorunda kalacaksınz. Sahip olduğu bembeyaz temiz kumu ve inanılmaz sakin suyu ile ücretinin hakkını vermektedir.

 • Yerel Halktan Esinlenebilirsiniz

  Dalaman'da olduğunuzda yerli halkın zaman geçirmekten hoşlandığı yerleri keşfedebilirsiniz. Dışarıda örgü ören yaşlı teyzelerden, şifalı bitkilerin ve otların nasıl ve ne şekilde kullanılacağına dair önemli bilgiler alabilirsiniz.

Dalaman Gezi Rehberi

Dalaman’da Görülmeye Değer Yerler

Dalaman, Türkiye'nin güneybatısındaki Muğla ili sınırları içerisinde, aynı adı taşıyan küçük bir kasabadır. Dalaman, 1980'lerin sonunda, uluslararası havayolu şirketlerinin, yerel havalimanında faaliyete geçmesiyle oldukça popüler hale gelmiştir. Dünyanın dört bir yanından 100'den fazla noktaya ulaşım sağlayan havalimanı, her yıl 4 milyondan fazla yolcuya hizmet vermektedir. Yolcuların büyük bir çoğunluğu varıştan hemen sonra daha büyük tatil beldelerine yönelse de Dalaman'da biraz zaman geçirmenizi tavsiye ederiz.

Dalaman'ın bulunduğu Ege Denizi Riviera'sı mükemmel derecede güzeldir. Dalaman, deniz ile dağların arasında yer aldığından eşsiz bir manzaraya sahiptir. Kasaba, Akdeniz bölgesi için de yer alan çok eğlenceli ve renkli bir tatil noktasıdır. Sahili boyunca yürüyüşe çıkmalısınız. Riviera'nın ünlü ve muhteşem deniz manzarası izleyerek hayran kalabilirsiniz. Deniz kıyıları engebeli bir yapıya sahip olduğundan dolayı lagünler ve koylara ev sahipliği yapmaktadır.

Bölgedeki geniş ve kumlu Sarıgerme gibi plajlardan birini ziyaret etmelisiniz. Şehir merkezinden arabayla 15 dakikalık bir mesafede yer almaktadır. Gün boyunca güneşlenip denizin keyfini çıkardıktan sonra bu bölgede yer alan kaliteli restoranlardan birinde akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Yunan Tanrısı Apollon’un oğlunun adını taşıyan Telmessos Antik Kenti’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz. Önemli kaya mezarlarına ev sahipliği yapan Telmessos’un tarihi, M.Ö. 3000’li yıllara uzanmaktadır.

Dalaman çevresindeki bölge, su sporları severleri için hayal edilen bir yerdir. Yakın mesafede bulunan adalara gidebilir, sakin sularda yüzebilir ve su altındaki dalışı gerçekleştirebilirsiniz. Eğer tüplü dalış yapmayı daha önce denemediyseniz ve bunu öğrenmek istiyorsanız, çok şanslısınız. Bölgede bulunan birçok dalış merkezlerinden birine gidebilirsiniz. Eğitmenler ve özel dersler eşliğinde dalışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bir diğer popüler spor olan yamaç paraşütü de ilginizi çekebilir. Dalaman’ı gökyüzünden seyrederek bir kez daha hayran kalabilirsiniz.

Açıktığınız zaman nerede yemek yiyeceğinizi düşündünüz mü ? Akkaya Mevki'nde bulunan Akkaya Bahçesi, Türk mutfağından kaliteli yemekler sunan güzel restoranlardan biridir. Otelin sahip olduğu eşsiz atmosfer, yemeklerinizi daha da lezzetli bir hale getirecektir. Shef Brasserie (Ege Mahallesi, Alp Sokak, 3 / B adresinde yer alır), yerli ve yabancı turistler tarafından kesinlikle tavsiye edilen bir restorandır. Restoranın menüsü, ağırlıklı olarak Akdeniz yemeklerinden meydana gelmektedir.

Havaalanları Dalaman'da

Dalaman'dan uçan popüler hava yolları