Menüsü

Ryanair Fes'ten Blagnac'a uçak biletleri

Filtreleri göster

Blagnac

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Fransızca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Havaalanı Şehri

  Blagnac, küçük boyutlarına rağmen uçak ticareti için çok önemli bir şehirdir. Orada büyük bir havaalanı ve Airbus şirketinin merkezi bulunmaktadır.

 • Aeroscopia

  Blagnac'ta bulunan 1 Allée André Turcat adresinde havacılık müzesi işletilmektedir. Geçmişte uçmuş olan uçaklara örnekler vermekle kalmıyor, aynı zamanda günümüz uçakları hakkında birçok bilgiyi de ziyaretçileriyle paylaşmaktadır.

 • Yeni Tadları Keşfedin

  Blagnac'ta şarapseverler için oldukça büyük seçeneklerin sunulduğu TiboVino yer almaktadır. Çeşitli sınıflar ve düzenlere sahipları görürken, yeni şarap türleriyle tanışabilir ve onları nasıl ayırt edebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Blagnac Gezi Rehberi

Blagnac Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Blagnac, Fransa'nın güneyindeki Occitan bölgesinde bulunan Haute-Garonne şehrinde bulunan bir kasabadır. Toulouse'dan birkaç kilometre uzaklıkta yer alan şehir, İspanya sınırından da yaklaşık olarak 150 kilometre uzaklıktadır. Toulouse şehrinin üçüncü büyük banliyösü olmasına rağmen, ayrı bir konsey tarafından yönetilir ve kuzeybatı tarafından komşudur. Toulouse Metropoliten üyesidir.

Birçok turist, yakındaki bir havaalanını kullanmak için bu bölgeden geçmektedir. Toulouse-Blagnac havaalanı çok popüler olup sıklıkla kullanılmaktadır. Her sene çoğunlukla bölgenin yakınında bir başkent olan Toulouse'tan ayrılan 5 milyondan fazla yolcuya hizmet vermektedir. Blagnac'ı ziyaret etmek için en az bir gününüzü ayırmanızı tavsiye ederiz. Kesinlikle görülmesi gereken, büyüleyici bir Fransız kasabasıdır.

Fransa'nın bu kısmı için karakteristik olan şehrin büyüsünü ve huzurunu hissetmek için bir yürüyüşe çıkmanızı tavsiye ederiz. Kısa ve düzgün binaları, düzgün kesilmiş çimenleri ve bol yeşillikli caddeleri ile şehir hayatından uzaklaşmak için ideal bir yerdir. Bir parkta dinlenmek isterseniz, Avenue du Parc'daki Park Odyssud'a gitmenizi öneririz. Orta kısımda bir göl ve üzerinde bulunan ada oldukça etkileyicidir. Kasaba küçük olduğundan parkın sahip olduğu bitkiler korunmuştur. Parkın içinde bir belediye binası ve bir topluluk merkezi vardır.

Bisiklet gezilerini veya uzun yürüyüşleri seviyorsanız, Base de spor et loisirs des Quinze sols olarak adlandırılan şehrin eteklerinde bulunan alanı ziyaret etmelisiniz. Bu bölgede, alışveriş yapabileceğiniz tezgahlar, iyi gelişmiş düzgün yollar, dev bir yeşil alan, bir oyun alanı ve bir de gölet yer almaktadır. Gene aynı alanda bulunan Garonna (bulunduğu bölgeyle aynı ismi taşımakadır) nehrini de mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Karnınız açıktığında nelerin tadına bakmanız gerektiğini biliyor musunuz ? Fransız mutfağının en klasik ve en iyi yemekleri arasında yer alan Confit de Canard, leziz bir ördek yemeği olup çok sevilir. Tuz, kekik ve sarımsakla 48 saate kadar marine edilerek, sarımsak ve kavrulmuş patateslerle servis edilir. Domates, soğan, kabak, patlıcan, biber, havuç ve kekik, fesleğen, biberiye, karabiber ve zeytinyağı ile yapılan Ratatouille’yi de mutlaka denemelisiniz. Nerede kaliteli yemekler bulabilirim ? Bu bölgede yer alan birkaç restoranı ziyaret etmeye değer bulacaksınız. Bu yerlerden bazıları, Mon Bistrot (4 rue Dieudonne Costes adresinde), Au Pois Gourmand (3 rue Emile Heybrard adresinde) ve Place des Marronniers (La Cantine des Marronniers adresinde) gibi popüler restoranlardır.

Havaalanları

Fes Blagnac

Fes - Blagnac güzergâhındaki popüler hava yolları

Uçuş tablosu:

Fes Blagnac