Menüsü

Puerto del Rosario'dan uçak bileti ara

Puerto del Rosario

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca
  Zaman dilimi: UTC+1 (yaz), UTC+0 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Kayıp Atlantis Kıtası

  Fuerteventura, bazı araştırmacılara göre, kayıp uygarlık Atlantis'in bir parçası olarak tanımlanıyordu. Bu konu hakkında, Plato tarafından beyan edilen ciddi bir teoride bulunmaktadır. Efsanevi öykülerden olan Hesperides'in bahçesi de burayı işaret etmektedir.

 • Biraz Güneş Işığı, Biraz Yağmur

  Fuerteventura, her bölgenin belirli mikro iklimi ile karakterize edilir. Aynı zamanda küçük bir alanda aynı anda yağmur yağabilir ve güneş parlayabilir. Bu durum, şahit olunması gerekilen bir doğa olayıdır.

 • Parti Devam Ediyor!

  Her yıl kutlanan karnaval, Şubat ayının ortasından Mart ayının sonuna dek, şehir boyunca devam etmektedir. Buna karşılık Ekim ayında kutlanan, Puerto del Rosario Aziz Patronunun bayramı ise oldukça sakin bir kilise kutlamasıdır.

Puerto del Rosario Gezi Rehberi

Puerto del Rosario Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Puerto del Rosario, Kanarya Adaları olan takımadalarının ikinci büyük adası, Fuerteventura'nın başkentidir. Yalnızca 100 kilometre uzunluğunda ve 30 kilometre genişliğe sahip olduğu için birkaç gün içinde tamamını gezmek ve görmek mümkündür. Fuerteventura Havaalanı, Puerto del Rosario'nın 6 km güneyinde, El Matorral'ın yakınında bulunmaktadır. Afrika kıyılarına yakın bir mesafede olduğundan dolayı, sıcak bir iklime sahiptir. Bu bölge, sahip olduğu tipik rüzgarlar ile serinlemektedir. Orada nereleri görmeli ve nelerin tadına bakılması gerekir ?

Zamanla Puerto del Rosario ismi, keçi limanı anlamına gelen Puerto de las Cabras olarak değiştirilmiştir. Yüzyıllarca süregelen keçi pastırması geleneği ve keçi peyniri imalatı nedeniyle bu isim kullanılmaktadır. Kent, adadaki en büyük eğlence merkezi olmasına rağmen, Iglesia Nuestra Señora del Rosario kilisesi ve belediye binası gibi tarihi yapılara da ev sahipliği yapmaktadır. Belediye binası önünde keçi ailesi ait bir de heykel yer almaktadır. Ilginç olan bir diğer nokta da, Casa Museo Miguel de Unamuno’dur. Bask romancı Miguel de Unamuno anısına inşa edilen müzedir.

Şehri ziyaret eden turistlerin çoğu, sahip olduğu güzel plajları nedeniyle buraya gelmektedir. Onlardan biri, Çevre Eğitimi Vakfı (FEE) tarafından Mavi Bayrak alan Playa de Lajas'tır. Bu, suyun olağandışı bir şekilde berrak olduğu anlamına gelir ve ziyaretçilerin, olası durumlara karşı profesyonel kişiler tarafından korunma garantisi vardır. Bu bölgede bulunan ve tercih edebileceğiniz diğer plajlar, Playa Chica, Playa Blanca, Playa de Matorral, Playa de Layas veya Playa de Barlovento'dur. Bu yerlerin çoğunda zahmetsizce su sporları yapabilir, dinlenebilir veya yakınlardaki restoran veya barlarda yemek yiyerek, güzel zaman geçirebilirsiniz.

Fuerteventura'nın mutfağı, taze balıklar (ör. Vieja) ve deniz ürünleri ile karakterize edilir. Geleneksel olarak keçi eti (cabra) tüketilmektedir. Bu ete dayalı olarak hazırlanan orijinal yemekleri, tipik Kanarya patatesleri ve sosları olan mojo picón’u (rojo ve verde - kırmızı ve yeşil olanları) denediğinizden emin olun. Keçi peyniri ve gofio (kavrulmuş arpacık tohumu ile toz haline getirilmiş eğreltiotu kökü ununun karıştırılmasıyla elde edilir) ile hazırlanan geleneksel yemekleri de mutlaka denemelisiniz. Ayrıca, adanın ünlü olduğu kaktüs ve aloe ürünlerinden yapılan reçeller de denemeye değer lezzetleridir. Kaliteli yemekleri nerede bulabileceğinizi biliyor musunuz ? Kesinlikle, La Jaira de Demian, Casa Tono ve El Perenquen restoranlarını ziyaret etmelisiniz.

Havaalanları Puerto del Rosario'da

Puerto del Rosario'dan uçan popüler hava yolları