Menüsü

Kişinev'den uçak bileti ara

Kişinev

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Rumence
  Zaman dilimi: UTC+3 (yaz), UTC+2 (kış)
  Para birimi: Moldovya levi (MDL)

 • Parklar

  Kişinev, yeşil alanlar bakımından çok zengindir. Dendrarium Park şehrin sembollerindendir. Bu parkta yaz boyunca farklı renklerde çiçekler ve bitkiler ayrı bir güzellikl katmaktadır. 

 • Kiliseler ve kutsal alanlar

  Ziyaret edilmesi gereken bir diğer yer ise Naterea Domnului Katedrali. 19. yüzyılda Rus tarzında inşaa edilmiş olan yapı Sovyet rejimi sırasında müzeye dönüştürlmüştür.

 • Gece hayatı

  Karaoke gecesinin düzenlendiği Eli Peli Vocal Room görülmesi gereken yerlerden. Oldukça hoş bir dekorasyona sahip mekan menüsünde yer alan lezzetli yemekleri ile gözde mekanlardan biri. 

Kişinev Gezi Rehberi

Kişinev belki de en çok küçümsenen şehirlerden. Buranın gerçek değerini anlamak için burada bulunmak gerek. Şehir şarap üretimi bakımından seviye atlamış durumda. Öyle ki Kişinev, dünyanın en büyük şarap koleksiyonuna sahip. 1.5 milyon şişenin üzerinde bir rakamla 2005 yılında Guinness Rekorlar Kitabına girmeyi başarmıştır. Kişinev'in 10 km uzağında yer alan  Miletii Mici'deki Golden Collection 80 metre yerin altında yer almaktadır. Burası şarapları muhafaza etmek adına özel olarak inşa edilmiştir. Yaklaşık olarak 200 metre uzunluğunda ve kale şeklinde inşa edilmiştir. Buraya her zaman için şarap tatmak için veya satın almak adına uğrayabilirsiniz. Bir diğer ilgi çekici nokta ise Kişinev'e11 km uzaklıkta yer alan Cricova yeraltı şehri. Ulusal kültürel bir miras olan yapı 70 km uzunluğa sahip olup 80 m yerin altında yer almaktadır. 

Havaalanları Kişinev'de

Kişinev'den uçan popüler hava yolları