Menüsü

Larnaka'dan uçak bileti ara

Larnaka

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Yunanca, Türkçe
  Zaman dilimi: UTC+3 (yaz), UTC+2 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Nerede Kalınır?

  Şehir merkezinde orta sınıf oteller mevcuttur. Bunlardan bazıları restore edilmiş eski evlerde açılmıştır. Şehrin batı kısmındaki Dekelia Plajı ve çevresinde ise lüks oteller yer alır

 • Şehir İçi Ulaşım

  Larnaka şehir içi ulaşımında otobüsler ve taksiler mevcuttur. Taksilerde ise gece 12’den sonra gece tarifesi uygulaması vardır. Düz bir şehir olan Larnaka'da gidilebilecek yerlerin çoğu yürüme mesafesindedir.

 • Gece Hayatı

  Larnaka’da gece hayatı oldukça hareketlidir. Her zevke uygun barlar, pub’lar ya da gece kulüpleri vardır.

Larnaka Gezi Rehberi

Kıbrıs adasının güneydoğusunda yer alan Larnaka için Kıbrıs'ın turizm merkezi diyebiliriz. Larnaka Kıbrıs adasında yer alan 3 havalimanından en büyüğüne evsahipliği yapmaktadır. Şehir özellikle yaz aylarında türistler tarafndan dolup taşmaktadır. Sıcak bir iklime sahip olan şehirde yaz aylarında sıcaklık 40 dereceye kadar ulaşmaktadır. Şehir içinde ulaşım taksiler ve otobüsler tarafından sağlanmaktadır.

Larnaka'da Yapılması Gerekenler

Larnaka demek deniz, kum ve güneş demek. Hal böyle olunca şehire gelince yapılması geren şey denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarmak olacaktır. Sırf bu yüzden özellikle yaz aylarında özellikle Avrupa'dan birçok turist tatilini yapmak adına burasını tercih etmektedir.

Larnaka'da Gezilecek Yerler

Hala Sultan Tekkesi: Kıbrıs'ta yer alan nadir İslami yapılardan biridir. Larnaka'da Tuz Gölü yakınlarında bulunmaktadır. Hz. Muhammed'in yakını olan Hala Sultan'ın vefat ettiği noktada inşa edildiği bilinmektedir.

Arkeoloji müzesi, tarihi eserlere karşı ilgisi olanların ziyaret edebilecekleri bir mekan. Müze, 1969 yılında kurulmuş olan müze çok sayıda turist ağırlamaktadır.

Larnaka'da Ne Yenir? Yeme içme tavsiyeleri

Hellim : Kuzey Kıbrıs'ta olduğu gibi Güney Kıbrıs'ın da meşhur peyniridir.

Balık : Dört tarafı Akdeniz sularıyla çevrili bir ada olması nedeniyle genel olarak Kırbrıs'ın genelinde balık tüketilmektedir.

Sebze - meyve: Taze sebze ve meyvenini bol bol bulunduğu adada Kıbrıs mutfağında kendisine çokça yer bulmaktadır.

Havaalanları Larnaka'da

Larnaka'dan uçan popüler hava yolları