Menüsü

Wizz Air Londra'dan Köstence'ye uçak biletleri

Filtreleri göster

Köstence

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Rumence
  Zaman dilimi: UTC+3 (yaz), UTC+2 (kış)
  Para birimi: Rumen leyi (RON)

 • Vahşi kumsal

  Eğer macera seven bir gezginseniz ve gizli yerleri keşfetmekten hoşlanıyorsanız, Köstence'de yer alan Vadu Plajı'nı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Sadece bir restoran, birkaç balıkçı teknesi ve terk edilmiş uranyum fabrikası bulunan bu plaj sizleri beklemektedir.

 • Elektronik müzik severler için

  Her yıl Köstence, Romanya'daki en büyük iki elektronik ve tekno müzik festivallerine ev sahipliği yapmaktadır. Bu festivaller: Sunwaves ve Neversea. Tatiliniz sırasında bu festivallerden birine denk gelerek güzel vakit geçirebilirsiniz.

 • Kasım'da Köstence’yi Ziyaret Etmekten Kaçının

  Yaz mevsimi, Köstence'yi ziyaret etmek ve güneşlenmek için mükemmel bir zamandır. İlkbahar dönemi de ziyaretçiler için uygun bir dönemdir. Ancak, yağmurdan hoşlanmıyorsanız, Kasım ayında Köstence’den uzak durmalısınız. Köstence şehri için, yıl içinde ki en yağışlı dönem Kasım ayıdır.

Köstence Gezi Rehberi

Köstence şehrinde görülecek yerler

Romanya genellikle görkemli bir dağ manzarası, Transfagarasan Otoyolu ve Kont Dracula'nın anavatanı olan Transilvanya ile ilişkilendirilir. Romanya’nın doğusunda yer alan şehrin Karadeniz'e kıyısı olup bir çok güzel sahile ev sahipliği yapmaktadır.

Köstence, sadece Romanya'da değil, aynı zamanda Karadeniz havzasının tamamındaki en büyük ticaret limanıdır. Şehrin bir yanında güzel manzarası, yüzyıllara uzanan eski anıtları, güzel tatil beldeleri ve plajları bir diğer yanında ise, rıhtımda yer alan vinçleri ve konteyner gemilerini görmeniz mümkündür. Küçük bir haftasonu ziyareti bile Köstence şehrini sevmeniz ve güzel vakit geçirmeniz için yetecektir.  

Paleolitik Çağ'dan kalma bir şehirdir. Arkeolojik kazılarda Neolitik, Tunç ve Demir çağlarına ait kalıntılar bulunmuştur. M.Ö. 6. yüzyılda Yunanlılar tarafından kurulan Tomis Kalesi'ni ve aynı döneme ait Ferdinand Bulvarının yanında bulunan surları görmelisiniz. Antik Romalıların izlerini de görmeniz mümkündür. Örn. Çarpıcı geometrik mozaiklerle süslü Mozaikli Roma Tabiatı (Edificiul Mozaic cu Roman). Sonraki yüzyılların mirası olan, Ovid Meydanı ve Azizler Ortodoks Katedrali Peter ve Paul’da görülmeye değerdir. Kentin sonunda deniz kenarında bulunan art-nouveau tarzı Casino (Cazinoul din Constanta) birçok ilginç anıta ev sahipliği yapmaktadır. Ziyaretçilere kapalı olmasına rağmen, dışına bir göz atmalı ve orada görülebilen şehrin ve limanın muhteşem manzarasını keşfetmelisiniz.

Köstence çevresinde birkaç şehir plajı bulmanız mümkündür. Şehir merkezinden arabayla veya otobüsle sadece 15 dakika uzaklıkta yer alan, en iyi kulüplerle sahip olan ve Karadeniz'deki en büyük tesis olan Mamaia plajını mutlaka görmelisiniz. Bu bölgede yer alan konaklama ve yemek  hizmetleri oldukça pahalıdır, bu nedenle diğer turistlerin önerilerini izleyip sadece partilere katılmak için bu plajı ziyaret edebilirsiniz. Şehrin dışında yer alan birkaç tane daha plaj alanı yer almaktadır. Vama Veche sakin atmosferi ile ilgi görmektedir. Yörede maden suyu kaynakları vardır. Ayrıca deniz banyosu yazın pek çok turistin ilgisini çekmektedir.

Romanya'yı ziyaret ederken, kökleri Türk, Avusturya ve Macar mutfak geleneğinde olan bazı yerel yemeklerin tadına bakmalısınız. Tipik Romen yemekleri arasında, ciorba de burta, sarmale (sarı üzüm yaprağı), mamit (sarı mısır unu), mititeler (sopalar üzerine pişirilen ızgara köfte türü) ve placinta ( lahana, peynir veya patates ile birlikte pişirilen bir unlu mamül). Köstence'de özellikle sahil boyunca bu bölgenin en iyi restoranlarını bulabilirsiniz.

Havaalanları

Londra Köstence

Havaalanına git

Londra - Köstence güzergâhındaki popüler hava yolları

Uçuş tablosu:

Londra Köstence