Menüsü

Ryanair Londra'dan Ostrava'ya uçak biletleri

Filtreleri göster

Ostrava

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Çekçe
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Çek korunası (CZK)

 • 7 Gün 24 Saat Parti

  Stodolní sokağının şöhreti, bir parti merkezi olarak Avrupa çapında bilinmektedir. Ostrava'nın Eski Kenti'nin eteklerinde yer alan ve göze pek çarpmayan bu yoğun sokak, publar, restoranlar ve müzik kulüpleri ile doludur. Sıcak günlerde, partiler sabaha kadar devam etmektedir. Bu kalabalığın içinde Çekler, Polonyalılar, Almanlar, Avusturyalılar ve hatta İtalyanlarla bile tanışabilirsiniz.

 • The Silesian Castle-Kaybolan Kale

  Silesian Kalesi, 150 yıl önce bugünkü bulunduğu konumdan 10 metre daha yüksekte bulunuyordu. Önceleri yüksek bir tepede iken, bugün düz bir alanda duruyor. Bunun nedeni ise, kömür madenciliği kazılarıdır. Uzun yıllar harabe olarak duran kale şehir sakinleri ve ziyaretçileri ciddi şeklide rahatsız ediyordu. Neyse ki, 1990'dan sonra bölge korunmuş ve kalenin duvarlarının büyük bir kısmı yeniden inşa edilmiştir.

 • Sınır Şehri

  Ostrava, sınır ötesi bir kültür kentidir - Çek, Silezya ve Polonya kültürü şehre hakimdir. Şehirde ikamet eden ve Silesian lehçesini kullanarak Leh dilini konuşan insanlar bulunmaktaydı. Bu topluluk, Ostrava sakinlerinin büyük bir çoğunluğu dil ve kültürel olarak etkiledi. Ostrava'ya her gün sınırın öbür tarafından çalışmak için gelen birçok Polonyalı vardır.

Ostrava Gezi Rehberi

Ostrava, Çek Cumhuriyeti’nin Silezya bölgesinde ki en büyük ve zengin kentidir. Endüstriyel geçmişi ile bilinir. Dünyadaki nesli tükenmekte olan hayvan türlerinin bulunduğu hayvanat bahçesini ve Ortaçağ Silesian Kalesi'ni ziyaret edebilirsiniz.

Polonya sınırına yakın olan Moravia ve Silesia sınırında bulunan Ostrava, 13. yüzyılda kurulmuştur. En meşhur tarihi bina olan Silesian Kalesi bu dönemde inşa edilmiştir. Ostrava'daki Eski Kent, 19. ve 20. yüzyıllardan kalma apartmanlar ve kamu binalarından oluşmaktadır.

Masarykovo Námstí isimli Pazar alanına giderek, Rönesans-Barok dönemi karışımından oluşan kent salonunu mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ostrava hayvanat bahçesi - egzotik hayvanlarla dolu modern bir komplekstir. Şehrin sanayi mirası neredeyse her köşede mevcuttur. Tren istasyonunu şehir merkezine bağlayan ana caddede Jindich isimli kapalı maden ocağının şaftını bulacaksınız! Banliyölerde bulunan Michal'ın tarihi madenini gezerken 20. yüzyılın başlarından itibaren kullanılan buharlı motor sistemlerini görebilirsiniz.

Hem küçük çoçuklar hem de yetişkinler, Dolní Vítkovice kompleksini ziyaret etmekten mutluluk duyacaktır. Çelik fabrikalarının, madenlerin ve enerji santrallerinin tarihi binaları (orijinal ekipman korunmuştur) günümüzde galeri ve teknoloji müzesi olarak kullanılmaktadır. Ostrava'nın müzik festivalleri bu alanlarda düzenlenmektedir.

Havaalanları

Londra Ostrava

Londra - Ostrava güzergâhındaki popüler hava yolları

Uçuş tablosu:

Londra Ostrava