Menüsü

La Romana'dan uçak bileti ara

La Romana

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca
  Zaman dilimi: UTC -4
  Para birimi: Dominik pezosu (DOP)

 • Alışveriş Yapmak İçin

  Dominik Cumhuriyeti'ndeyken ne satın almalıyım ? Yerel ihracat ürünleri olan kahve, kakao, rom ve puro gibi ürünleri mutlaka satın almalısınız. Adadan ayrılmadan önce, bagajınızda taşımaya izin verilen şeyleri (özellikle adetlerini) kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

 • Mutlaka Denemeniz Gerek

  Karayipler'de, ROM'a dayalı içecekleri denemek zorundasınız. En popülerler içecekler: Coco Loco, Cuba Libre, Piña Colada ve Rum Punch’tır.

 • Görülmesi Gereken Diğer Yerler

  Sadece sahilde güneşlenmek ve denizin tadını çıkarmak istemiyorsanız, Saona adasına giden yolculuğu öneriyoruz. Her gün yaklaşık 2500 kişi tarafından ziyaret edilen bu adaya giderek, göz alıcı bitki örtüsünün ve manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

La Romana Gezi Rehberi

La Romana'da Görülmeye Değer Yerler

İpek kumlu plajlar, turkuaz sulara ulaşmaya eğimli tropik bitkiler, yıl boyunca mükemmel hava koşulları ve yöre halkının mutluluğu Dominik Cumhuriyeti’ni en çok ziyaret edilen Karayip ülkeleri arasına sokmaktadır. Ayrıca, Karayipler’in en yüksek doruk noktası Pico Duarte ile Karayipler’in en büyük gölü ve en alçak yükseklik noktası olan Enriquillo Gölü’ne ev sahipliği yapıyor. Dominik Cumhuriyeti, Latin Amerika’da 9. en büyük ekonomiye sahiptir. La Romana'da vakit geçirmek için ne yapmalısınız?

Karayiplerin en büyük ikinci ülkesi olan Dominik Cumhuriyeti, Büyük Antiller'in en güzel adalarından birinde yer almaktadır. Bu bölge, 15. yüzyılda Christopher Columbus tarafından keşfedilmiştir. Kardeşi olan Bartolomeo ise Yeni Dünya'nın ilk kalıcı Avrupalı ​​kolonisi olan Santo Domingo şehrini kurmuştur. Nefes kesici manzarası, doğal alanları ve yerel halkın misafirperverliği ve açıklığıyla mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir. Yüksek tırmanış alanları, tropikal ormanları, tuzlu gölleri ve cennet kumsalları ile yıl boyunca turistlerin yoğun ilgisine maruz kalmaktadır. La Romana, ülkenin güneydoğusunda yer alan 3. büyük şehridir. Şirin yerel hediyelikler için ideal olan bölgede, bisiklet ve motosiklet ile gezebilirsiniz.

Adanın güneydoğu kesiminde yer alan La Romana bölgesi, en yüksek standartlarda hizmet veren modern otellerle ünlüdür. Orada görülmeye değer ne var? Bu bölgede yer alan Bayahibe ve Santana plajları en önemli turistik noktalardır. Dünyanın en on güzel plajlarından biri olan Bavaro Plajı da burada yer almaktadır. Bu plajlarda organize edilen tüplü dalış, rüzgar sörfü, kitesurf ve yelken gibi bir çok aktiviteye katılabilirsiniz. Gerekli ekipmanların tamamını kiralamanız da mümkündür. Ayrıca, El Limon şelalesi boyunca ata binebilir, yerel dansları öğrenebilir (merengue) veya Yuma nehri üzerinde bir gezintiye çıkabilirsiniz.

Yerel ve dünya mutfağı oldukca zengin olan adada birçok yemeğin tadına bakabilirsiniz. Yerel mutfak, son derece tatlı ve sulu meyveler (ananas, papaya, hindistancevizi) ve lezzetli sebzelerden yapılan yemeklerden oluşmaktadır. Bölgesel restoranların menüsünde bulabileceğiniz, yerel menşeli etlerden yapılmış karides, midye, kerevides veya balık gibi deniz mahsullerinden yapılmış bifteklerin tadına mutlaka bakmalısınız. Şeker kamışı, yerel zarif kahvesi veya en iyi kalitede kakaodan elde edilen rom temelli yerel içecekleri de unutmamalısınız. Nerede kaliteli yemek yiyebilirim ? Onno's Altos De Chavon, Crema Pasteleria ve Dom Ham restoranları yerel halk tarafından sıklıkla tavsiye edilmektedir.

Havaalanları La Romana'da

La Romana'dan uçan popüler hava yolları