Menüsü

Lviv'den uçak bileti ara

Lviv

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Ukraynaca
  Zaman dilimi: UTC+3 (yaz), UTC+2 (kış)
  Para birimi: Grivna (UAH)

 • Müzik Şehri

  Eski Kent'in her köşesinde, insanların sokak müzisyenleri olarak para kazandığını göreceksiniz. Sadece gitarist olarak değil, kontrbas, keman, trompet veya davul bulunan küçük orkestraları da görebilirsiniz.

 • 44 Kiralık Daire

  18. ve 19. yüzyıldan günümüze ulaşan ve 44 farklı yerleşim biriminin bulunduğu Market Meydanı'nı ilk bakışta seveceksiniz. Her biri farklı bir şekilde inşa edilmiştir. Siyah renkli bina dikkat çekicidir.

 • Shevchenkivskyi Hai

  Merkezin doğusundan yer alan ve birkaç dakika tramvay yolculuğu ile kolayca ulaşabileceğiniz Shevchenko'nun Grove - Halk Mimarisi ve Kırsal Yaşam Müzesi'ni mutlaka ziyaret etmelisiniz. Park, geleneksel ahşap evler, 18. yüzyıl Ortodoks kiliseleri ve tarihi okul binalarından oluşmaktadır.

Lviv Gezi Rehberi

Lviv Şehrinde Görülmeye Değer Yerler

Lviv geçmişi günümüze bağlayan bir şehirdir. Muhtemelen Pazar Meydanı'nı gezerken buraya aşık olacaksınız. Şehrin ana tarihi meydanının, birkaç yüz metre uzaklıkta olduğunu unutmamalısınız. Lviv halkı, hava şartlarına bağlı olarak, 24 saat canlıdır. Şehir merkezinde bulunan barlar ve restoranlar her zaman doludur ve bazı mekanlar, bir teklifle sizi şaşırtabilir.

Kentin topografyası geçmişinden etkilenmiştir. Bugün bile Ermeni, Polonyalı, Ruthenian, Yahudi veya Avusturya mahalleleri arasındaki sınır hatlarını kolayca görebilirsiniz. Tarihsel olarak, Lviv çeşitli kökenlerden gelen insanlar tarafından yaşam alanı olarak tercih edilmiştir. Bugün bu farklılıklar dahaz az göze çarpmaktadır. Ancak, yiyecek, alkol ve hediyelik eşyalar sunan barlar, mağazalar veya pazar yerleri belirli etnik kökenli gruplar tarafından işletildiğinden, farklılıklar görebilirsiniz.

Şehrin inanılmaz güzel bir panoramik görüntüsünü yakalamak ister misiniz? Castle Hill'in (Zamkova Hora'nın) tepesine çıkın ve bölgenin çarpıcı manzarasının tadını çıkarın. Özellikle, günbatımını izlemek için bu noktada yerinizi kapmalısınız. Burayı gezerken etrafta bir kale görmeyi düşünmemelisiniz. Kale, 19. yüzyılda, bilinmeyen bir nedenle, Avusturyalılar tarafından yıkılmıştır. Bu alanı ziyaret ettikten sonra, şehrin kalbine, yani Eski Kent'i keşfetmelisiniz. Tarihi sokalarda yürürken, ayrıntılara daha yakından bakmanızı tavsiye ederiz. Binaların ve kornişlerin üstünde görebileceğiniz heykeller veya zengin bir biçimde süslenmiş kapı ve pencereler, sizi kendine hayran bırakabilir.

Lviv'de nerede yemek yemelisiniz ? Neredeyse her mekanda mükemmel yiyecekler bulabilirsiniz. Restoranları birbirinden ayıran en büyük şey, sahip oldukları tematik iç tasarımlardır. 7 Serbska St'de bulunan Мазох-Cafe, oldukça popüler örneklerden biridir. Leopold von Sacher-Masoch figürüyle kolyaca fark edebileceğiniz kafe, size içeride nelerle karşılacabileceğiniz konusunda fikir verecektir. Liviv’de tadına mutlaka bakmanız gereken yemekler nelerdir ? Bella Chao Pizza‘da sunulan pizza ve makarna lezzetlidir. Cukernya‘da Viennese kahvaltısını (peynir,zeytin,salam ve yumurtadan oluşan kahvaltı tabağı), Veronica Bakery’de tatlı türlerini ve Puzata Hata‘da self servis Ukrayna yemeklerinin tadına bakabilirsiniz.

Lviv'de, sessiz ve sakin bir şekilde zaman geçirmek istiyorsanız, 32 Rynok Meydanı'ndaki Pravda Biraları Tiyatrosu'nun hoş atmosferine uğramalısınız. Bu restoranı kolayca bulabilirsiniz. Ucuz ve lezzetli yiyeceklerin tadına bakabilirsiniz. Özellikle bal sosunda pişirilen kaburgayı yemenizi öneririz.

Havaalanları Lviv'de

Lviv'den uçan popüler hava yolları