Menü

Ryanair Madrid'den San Cristobal de la Laguna'ya (Tenerife) uçak biletleri

Filtreleri göster

San Cristobal de la Laguna (Tenerife)

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca
  Zaman dilimi: UTC+1 (yaz), UTC+0 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • San Cristobal de la Laguna

  Eski La Laguna kasabası, 1999 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne girmiştir. 16. yüzyıldan kalma kasaba evleri, Kanarya tarzı ve şaşırtıcı büyüsü bugüne kadar korunmuştur.

 • La Laguna'da Eğitim

  La Laguna üniversitesi, gençlerin Erasmus programı kapsamında gerçekleşen, öğrenci değişim programını kabul eden ilk üniversitelerden biridir. Gençlere, bir süreliğine de olsa bu kadar güzel bir yerde yaşama (Program dahilinde) imkanı tanımıştır.

 • Şehrin Resmi Ve Gayri Resmi Adı

  San Cristobal de la Laguna, kurucusunu anmak için verilen resmi addır. Günümüzde bu isim nadiren kullanmaktadır. La Laguna ismini daha sık duyacağınız için şaşırmamalısınız.

San Cristobal de la Laguna Gezi Rehberi

San Cristobal de la Laguna Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

St. Christopher kasabası, Tenerife'nin ikinci en büyük kenti olup Kanarya tarzının özünü oluşturmaktadır. Tenerife Adası'nın kuzeyinde yer almaktadır. 15. yüzyılda kurulan İspanya valilerinin ilk konutu olarak kullanılmaktaydı. Tüm takımadalarındaki en güzel tarihi kentin yanı sıra en eski İspanyol üniversitelerinden birine sahiptir. 30,000 öğrencinin eğitim gördüğü La Laguna Üniversitesi de bu kenttedir. San Cristobal de la Laguna’ya Akdeniz iklimi hakimdir. Bu nedenle, plajlarda saatlerce güneşlenebilir ve denizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Pek çok su sporunu (kayak, kano, dalış, ringo, banana, Wakeboard ve tekne turları) da burada gerçekleştirebilirsiniz.

Bir zamanlar adanın en önemli merkezi olan La Laguna, kıyıda yer alan şehirdir. Çok turist çekmemesine rağmen ziyaret etmeye değer bir yerdir. La Laguna, Kanarya Adaları'ndaki en ünlü üç bölgeden (Gijon ve Marbella'nın ardından en iyi şöhrete sahip şehir olarak listelendi) biridir.Şehrin havasındaki tarihi kokuyu kolaylıkla hissedebilirsiniz. 16. yüzyıldan günümüze ulaşan şehir evlerini halen ziyaret edebilirsiniz. Çoğunlukla yerel profesörlerin ve La Laguna'nın kurucularının adları ile adlandırılan daracık sokaklarda çok güzel, zengin bir şekilde dekore edilmiş binalar bulunmaktadır. Kameranızı unutmamalsınız.

Yaygın olarak bilinir ki, taze meyve ve sebzeler için, özellikle bir İspanyol kasabasındayken, yerel pazara gitmek en iyisidir. Ardından Plaza de Adelantado meydanına giderek, şehir pazarını ve aslında çarşı olan Mercedo'yu bulabilirsiniz. Yemek dışında taze çiçekler de satın alabilirsiniz. Bu meydanda bulunan ve bugüne dek eşi görülmemiş, benzersiz fresklerle korunan belediye binasına hayran olabilirsiniz.

Büyük bir alışveriş merkezinin yerine, sokaklarda dolaşarak dükkanlara girdiğiniz geleneksel tarzda alışveriş yapmak ister misiniz? Obispo Rey Redondo, sizin için en doğru adrestir. Sadece yayalara izin verilen bir caddeye gitmeyi unutmamalısınız. Giyim, aksesuarlar, ayakkabılar, parfüm mağazaları ve kafe bulunan birçok butik burada yer almaktadır.

Gezi veya alışveriş yaptıktan sonra mutlaka acıkacaksınız. Calle Maqrques de Celada 17'deki La Tasca de Cristian, Akdeniz mutfağının muhteşem yemeklerini deneyebileyeceğiniz popüler bir mekandır. Calle Alberto Einstein 36'daki La Bruma Tapas Bar’a adımınızı atarak İspanyol aperitiflerinin tadına bakabilirsiniz. Hamburger tarzı ürünleri tercih ediyorsanız, Calle San Austin 42'deki LA Bourmet'e gitmenizi tavsiye ederiz. Orada hızlı, ucuz ve en lezzetli yemekleri kolayca bulabilirsiniz.

Havaalanları

Madrid San Cristobal de la Laguna (Tenerife)

Madrid - San Cristobal de la Laguna (Tenerife) güzergâhındaki popüler hava yolları

Uçuş tablosu:

Madrid San Cristobal de la Laguna (Tenerife)