Menüsü

Napoli'den uçak bileti ara

Napoli

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İtalyanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Yemek

  Napoli mutfağı için harika demek herhalde yanlış olmayacaktır. Nitekim yerel malzemelerden yapılan basit yemeklerle dünya çağında populerlik kazanmayı başarmıştır. Örnek verecek olursak burası pizzanın doğduğu ve en lezzetli mozzarella'nın kaynağı olan bir yer. Şehirdeki La Masardona restoranına gittiğinizde lezzetli pizza yeme firsatını yakalayacaksınız. Bunun yanı sıra Spuzzule'de yerel şarap ve atıştırmalıkları tadabilirsiniz.  Eğer canınız tatlı çekerse en iyi çikolata ve dondurmaları bulabileceğiniz Dolce Idea Gennaro Bottone tam aradığınız yer.

 • Ulaşım

  Şehri dolaşmanın en keyifli ve en iyi yolu yürüyerek olacaktır. Fakat daha uzun mesafeler için toplu taşıma araçlarını kullanmak gerekecektir. Daha yüksek noktalara çıklak isterseniz ise teleferiği kullanabilirsiniz.  

 • Siesta Zamanına Dikkat!

  İtalya’da sıcak hava nedeniyle çalışma saatleri siesta saatlerine göre düzenlenmektedir.Buna göre 12.00-15.00 arası veya 13.00-16.00 saatleri arasında siesta saati nedeniyle bütün dükkanlar kapanmaktadır. Bu yüzden ziyaret edeceğiniz yerlerin bu zamana denk gelmemesi için dikkatli olmakta fayda var.

Napoli Gezi Rehberi

Napoli, Roma ve Milano şehirlerinden sonra İtalya'nın en büyük 3. şehridir. M.Ö. 8. yüzyılda Yunanlılar tarafından Partenope  olarak kurulan şehrin ismi daha sonra Neapolis olarak değiştirilmiştir. Napoli antik çağlarda olduğu kadar Bizans döneminde de en önemli kent merkezlerinden biri olmuştur. Bu nedenle Napoli şehri sizin tarihle içiçe olmanıza neden olacaktır.

Napoli'de görülmesi gereken yerler

Pompeii ve Herculaneum : Napoli yakınlarında yer alan antik kentler Pompeii ve Herculaneum mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler. Vezüv’ün volkanik patlaması sonucu yok olan bu şehirlerden geri kalanları buradaki Arkeolojik müzeyi gezerek görme imkanınız olacak.

Santa Maria del Carmine Kilisesi Napoli şehrine gelindiğinde görülmesi gereken yerlerden. 75 metrelik çan kulesi şehrin çeşitli noktalarından görülebilmektedir. Bu nedenle de şehri dolaşırken gözünüze takılacak olan bu yüksek yapı sizi kendisine çekecektir.

Napoli'de yer alan Rönesans'tan kalma saraylar da ziyaretçiler tarafında sıkça ziyaret edilen yerler arasındadır. Örneğin Palazzo Como, Palazzo Gravina,Barok, Palazzo Salerno ya da Palazzo Reale saraylarını dolaşabilirsiniz.

Havaalanları Napoli'de

Napoli'den uçan popüler hava yolları