Menüsü

Prag'dan uçak bileti ara

Prag

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Çekçe
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Çek korunası (CZK)

 • Dans Eden Bina

  Dans eden bina 1996 yılında açılmış olup Vlado Miluni ve ünlü Frank Gehry tarafından tasarlanmıştır. Bu inanılmaz yapı Vltava Nehri kıyısında yer almaktadır. Bina, şaşırtıcı bir şekilde fizik yasalarını inkâr ediyor ve dans ediyor gibi görünüyor. Prag şehri, Dancing House sayesinde çağdaş mimarinin ders kitaplarına girmiştir.

 • Dünyanın En Büyük Stadyumu

  Vltava Nehri'nin sol yakasında yer alan Velký Strahovský Stadion, halen dünyanın en büyük stadyumu olarak biliniyor. Stadyumun hemen hemen 250.000 kişilik kapasitesi bulunmaktadır. II. Dünya Savaşı'ndan önce ve komünist dönemde toplu olarak jimnastik egzersizi ve spor aktivitleri için kullanıldı. Stadyum 1990 yıllında terk edildi ve çürümeye bırakıldı. Ancak, 1994 yılında ünlü müzik grubu Pink Floyd, bu stadyumda büyük bir konser organize etti.

 • Dünyaca Ünlü Bira Salonu- U Zlatého Tygra

  Şehrin tarihi kısmında yer alan U Zlatého Tygra bira salonunu mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ünlü yazar Bohumil Hrabal buraya gelerek sadece Pilsner birası içiyordu. Aynı zamanda 1994 yılında Çek Cumhuriyeti ve Amerika Birleşik Devletleri Başkanları - Vaclav Havel ve Bill Clinton bu mekanda altın birayı içerken sohbet ediyorlardı.

Prag Gezi Rehberi

Vltava Nehri üzerinde yer alan başkent, Çek Cumhuriyeti'nin en büyük şehri olup dünyanın her tarafından gelen turistler için popüler bir destinasyondur. Kent, tarihi şehir merkezi ve bir çok eski yapısıyla eşsiz güzelliklere ev sahipliği yapmaktadır. Şehir, en çok Franz Kafka ve Çek birasıyla anılmaktadır.

Çek Cumhuriyeti'nin başkenti olan şehir, tarihinden dolayı Alman kültürü için önemli bir noktadır. Şehir boyunca, kafeteryalar, bira salonları ve barlar mevcuttur. Yemek yemek için Václavské Námesti Caddesini ziyaret edebilir, eski şehir merkezinde ki galeriye giderek Salvador Dali, Andy Warhol ve Afons Mucha‘nın sanat eserlerini görebilirsiniz.

Carolinum belediye binası - ünlü Charles Üniversitesinin en eski bölümüdür ve ziyarete açıktır. Prag şehri boyunca yürüyüş yapmanızı ve Hradcany Nehri'nin diğer tarafına geçmenizi tavsiye ederiz. Charles Köprüsü'nü ziyaretinizden sonra yalnızca Kraliyet Kalesi'ni değil, aynı zamanda anıtsal Aziz Vitus Katedrali'ni ve kraliyet kuyumcularının yaşadığı küçük tarihi evlerin bulunduğu harika Golden Caddesi'ni mutlaka görmelisiniz.

Havaalanları Prag'da

Prag'dan uçan popüler hava yolları