Menüsü

Santiago de Chile'den uçak bileti ara

Santiago de Chile

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca
  Zaman dilimi: UTC-4 (yaz), UTC-3 (kış)
  Para birimi: Şili Pezosu (CLP)

 • Kayak Merkezi ve İstasyonu

  Şehre en yakın olan kayak merkezleri Valle Nevado, Farellones, El Colorado ve La Parva'dır. Valle Nevado kayak alanı, en çok turist çeken ve en yüksek rakıma sahip olanıdır. Merkezde bulunan küçük dükkanları ile güzel bir görünüme sahiptir. Valle Nevado, Farellones, El Colorado ve La Parva hepsi muhteşem kayak merkezleridir. Kayak sezonu genellikle Haziran ayı boyunca başlar ve eylül ayına kadar sürer.

 • Muhafız Değişimi

  Santiago'da bulunan Palacio de La Moneda'daki Muhafız Değiştirme seremonisi, sertlik, ciddiyet ve aynı zamanda zerafet ve uyumu bir arada bizlere sunuyor. Günümüzde de başkenti ziyaret eden turistler için vazgeçilmez ve izlenmesi gereken bir seremonidir. Etkinlik, planlanan günlerde saat 10:00'da başlar ve tam olarak 30 dakika sürer.

 • Şarap İmalathaneleri ve Restoranlar

  Şili ülkesi çok önemli bir şarap üreticidir. Bu nedenle ülke genelinde bir çok şarap imalathanesi bulunmaktadır. Bu imalathaneleri gezmek için turlara katılabilirsiniz. Şehir genelinde her türlü restoranı bulmanız mümkündür.

Santiago Gezi Rehberi

Santiago, Şili'nin başkenti olup çok etkileyicidir. Ülkedeki en büyük şehir ve Güney Amerika'nın en gelişmiş bölgelerinden biridir. Her şeyden önce, ülkenin ve şehrin güzel manzarası dikkatinizi daha uçaktayken çekecektir. Santiago‘yu çevreleyen kase şeklinde ki Cordillera de los Andes vadisi üzerinizde sonsuzluk hissini uyandıracaktır. Şehir de birçok gezilecek yer bulunmaktadır. Çeşitli tarihi binalar ve müzeler arasında gezebilir, parklarda güzel manzaralı rahatlayabilir, şarap imalathanelerini ziyaret edebilir ve kayak merkezine giderek kayak yapabilirsiniz. Tüm bu aktiviteler Şili'nin başkentinde rahatlıkla yapılabilir. Tarihi merkezi, modernizmin ve geleneğin ilginç bir karışımıdır. 19. yüzyıldan kalma klasik mimari müzeler ve yeni yapılmış aynalı binalar birbirleriyle zıtlık içerisindedir.

Palacio de la Moneda hakkında bilgi edinebilir, ardından harika Santiago Metropolit Katedrali, Ulusal Tarih Müzesi ve Pre-Columbian Sanat Müzesi'ni bulacağınız Plaza de Armas'a doğru yürüyebilirsiniz. Bunlara ek olarak Ulusal Hayvanat Bahçesi, 19 kent parkı ve amfitiyatro bulunan 190 hektarlık bir orman ve toplamda 700 hektarlık alana sahip ülkenin en büyük parkı olan Parque Metropolitano'yı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Cerro San Cristóbal, güzel parkurları olan 880 metrelik bir dağdır. Bu dağa teleferikle çıkarak günbatımını izleyebilirsiniz.

Havaalanları Santiago de Chile'de

Santiago de Chile'den uçan popüler hava yolları