Menüsü

Sevilla'dan uçak bileti ara

Sevilla

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Sevilla’yı Ne Zaman Ziyaret Etmeliyim?

  Sevilla İspanya'nın en sıcak şehirlerinden biri olarak kabul edilir. Yaz aylarında sıcaklıklar gölgede 40 santigrat dereceye kadar ulaşır! Geziniz için bahar veya sonbahar dönemi seçmek en iyisidir.

 • Sanatsal Triana

  Triana bölgesi, el yapımı seramik ürünlerin satış noktaları ile ünlüdür. Bu bölgede bulunan tapas barlarında organize edilenn partiler, sabahlara kadar da sürüyor. Onları kontrol etmenizi öneririz.

 • Mantarın Altında Buluşalım

  Triana bölgesi, el yapımı seramik ürünlerin satış noktaları ile ünlüdür. Bu bölgede bulunan tapas barlarında organize edilenn partiler, sabahlara kadar da sürüyor. Onları kontrol etmenizi öneririz.

Sevilla Gezi Rehberi

Sevilla Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Atlas Okyanusundan 87 km kadar içeride, Guadalquivir Nehrinin doğu yakasında yer alır. Başkent Madrid'in yaklaşık 550 km güneybatısına düşer. Bir iç liman olarak Endülüs'ün en önemli ve İspanya'nın dördüncü büyük kentidir. Geçmişte de bir kültür merkezi, Müslüman İspanya'nın başkenti ve Yeni Dünya'ya düzenlenen keşif seferlerinin başlangıç noktası olarak önem taşır. Endülüs'ün başkenti Sevilla, sadece güzel mimariyle değil, aynı zamanda tapas barlarının ve harika restoranların da zenginliğiyle büyüleyicidir. Burada her türlü aktiviteyi bulmanız mümkündür.Bir İspanyol klasiği olan Corrida ve flamenkonun merkezidir. Yıl boyunca sahip olduğu güneşli günleri ile de ilgi görmektedir. Siesta ve mañana'yı hissedip dinlenmek için mutlaka ziyaret etmelisiniz.

İspanya'nın güneyinde yer alan bu kent, antik köklere sahiptir. Yüzyıllar önce, Romalılar tarafından yönetilen şehir, daha sonra 1248 yılına kadar, Araplar tarafından uzun bir süre idare edilmiştir. Müslüman yönetiminden günümüze ulaşan, karakteristik ve çarpıcı süslemeler içeren sayısız eserler vardır. Bunların arasında, Sevilla sembolü olan Giralda kulesi de vardır. 9. yüzyıldan günümüze ulaşan ve eski bir cami minaresi olan bu kuleden şehrin panoramasına hayran kalabilirsiniz. Ayrıca, nefes kesici Patio de los Naranjos'un sahip olduğu karmaşık mozaikler ve kapı süslemeleri de Endülüs dönemi izlerini taşımaktadır. Eski bir caminin bulunduğu yerde, 15. yüzyılda bir katedral kurulmuştur. Katedralin mimarı "çok büyük olacak, onu görenler bizi deli zannedecekler" demiştir.

Görülmeye değer diğer yerler ise, Reales Alcazares, çok güzel bahçelerle kaplı kraliyet sarayı kompleksi, renkli kiremitli taşlarla dekore edilmiş azulejos, Plaza de España'daki yarım küre köşk binaları ve dört önemli köprüsü bulunan kanal boyudur. 5 Euro ödeyerek, kanalda bir teknede gezinti yapabilirsiniz. Plaza de Toros de la Real Maestranza de Caballería de Sevilla, mutlaka görülmesi gereken yerler listenizde yer almalıdır. Bu tarihi yapı, tarih boyunca boğa güreşi müsabakaları için arena olarak kullanılmıştır. Kendi türünün, dünyadaki en eski örneğidir.

Tadına bakılması gereken yemekler nelerdir ? Geleneksel yemeklerden olan gazpacho (soğuk domates çorbası), chicharrones de cadiz (ekmek ile kızartılmış et parçalarından oluşur), tortilla de patatas (patatesli omlet) ve calmar a la planca (kızarmış kalamar parçaları) gibi yemeklerin tadına mutlaka bakmalısınız. Zeytin ve kızarmış deniz mahsullerinde yapılan tapas türlerini de denemenizi tavsiye ederiz. Lezzetli tapasları nerede yiyebilirim ? Bu türde servis veren en iyi barlar, Yonca, Casa de la Viuda ve Bodeguita Romero'dur. Sıcak ve bunaltıcı günlerde, Mercado Lonja del Barranco'ya gidebilirsiniz. Bu büyük klimalı yapının içinde, lokantaları ve birçok yemek tezgahlarını bulursunuz.

Havaalanları Sevilla'da

Sevilla'dan uçan popüler hava yolları