Menüsü

Wizz Air Tel Aviv'den Temeşvar'a uçak biletleri

Filtreleri göster

Temeşvar

  • Genel bilgi

    Resmi dil: Rumence
    Zaman dilimi: UTC+3 (yaz), UTC+2 (kış)
    Para birimi: Rumen leyi (RON)

  • Yemek

    Geleneksel Romanya mutfağında çorba vazgeçilmez lezzetler arasında başta yer almaktadır. Bunun yanı sıra sindirimi kolay olmayan et yemekleri yer almaktadır. Bunu yanı sıra mısır unu da oldukça yaygın olarak kullanılmktadır. 

  • Küçük Viyana

    Şehrin mimari yapısının Avusturya'nın başkenti Viyana'ya olan benzerliklerinden dolayı Küçük Viyana olarak anılmaktadır. 

  • Kültür başkenti

    Timisoara 2016 yılında yapılan seçimde 2021 yılı Avrupa Kültür Başkenti olarak seçilmiştir. Timisoara 2021 yılında çok daha farklı bir havaya  bürünecektir. Nitekim etkinlikler ve festivaller düzenlenecektir.

Timisoara Gezi Rehberi

Romanya'nın en kalabalık üçüncü kenti olan Timisoara , sanayi merkezinin  ve ülkenin batı kesiminin ekonomik ve kültür merkezidir. Şehir muhteşem meydanlar, parklar ve bahçeler etrafında inşa edilmiştir. Timisoara, öğrenciler şehri olarak görülmekle beraber bunu  her adımda hissetmek mümkün.

Timisoara'da görülmesi gereken yerler

Parklar şehrire gelenlerin en fazla dikkatini çeken yerler olacaktır. Şehir yeşil alanları ile herkese huzur ve doğanın güzelliğini sunmaktadır.

Timisoara Ortadoks katedrali turistler taradından sıkça ziyaret edilen mekanlardan biridir.

Timisoara Huniade kalesi şehrin en eski yapıtı olması nedeniyle oldukça önemli bir ziyaret noktasıdır. 1443-1447 yıllarında inşa edilen kale oldukça eski bir geçmişe sahiptir. 

Havaalanları

Tel Aviv Temeşvar

Tel Aviv - Temeşvar güzergâhındaki popüler hava yolları

Uçuş tablosu:

Tel Aviv Temeşvar