Menüsü

Ryanair Tanca'dan Weeze'ye uçak biletleri

Filtreleri göster

Weeze

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Almanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Weeze Hayvanat Bahçesi

  Eğer çocuklarınızla beraber Weeze şehrini ziyaret ederseniz, ailecek eğlenebileceğiniz alternatifler vardır. Şehrin çıkışında yer alan ve Hertefeld kalesinin harebelerine oldukça yakın olan hayvanat bahçesini ziyaret edebilirsiniz.

 • İngiliz Hava Kuvvetleri Üssü

  Weeze havalimanınında yer alan Laarbruch müzesi, askeri havacılık tarihi hakkında önemli eserleri sergileyen ve görülmesi gereken bir müzedir. Weeze şehrinin sahip olduğu ve aktif olarak kullandığı bugünkü havaalanı, geçmişte İngiliz kuvvetleri RAF'ye ait bir üs olarak yıllarca kullanılmıştır. Hollanda sınırına çok yakın olan Weeze havaalanı, Almanya’nın düşük maliyetli havaalanlarından birisidir.

 • Niers'de Güzel Bir Gün

  Tatilinizin bir gününü doğayla içiçe bir şekilde geçirebilirsiniz. Wasserstr'daki Kevin's Pub'a giderek Niers Nehri boyunca rafting yapmak istediğinizi belirtin. Bu doğa harikası nehir, orman boyunca ve tarlalar arasından akmaktadır.

Weeze Gezi Rehberi

Weeze Şehrinde Görülmeye Değer Yerler

Almanya'nın batısında yer alan bu küçük şehir, oldukca çekicidir ve Almanya-Hollanda sınırında yer almaktadır. İnsanlığın bu bölgede, taş devrinden beri yaşadığına dair önemli kalıntılar bulunmuştur.

Weeze, üç önemli tarihi kaleye ev sahipliği yapmaktadır. Wissen kalesi kentin güneyinde yer almaktadır. İnşaatına 14. yüzyılda başlanılan kale, neogotik tarzdaki mimarisini koruyabilmek için pek çok kez yenilenmiştir. Kale içinde yer alan ve 1876 yılında inşa edilmiş olan şapeli mutlaka ziyaret etmelisiniz. Weeze'nin sahip olduğu diğer kale, Kalbeck bölgesindedir. Kalenin tarihi 1326 yılında kadar uzakmaktadır. Birden fazla kez yakılmış ve harap olmuş olan kale, 18. yüzyıldan kalma Vestfalya kalelerinden esinlenerek 1909'da yeniden inşa edilmiştir. Yaz aylarında, kalenin bahçesinde konserler ve çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Barok tarzda inşa edilmiş olan şehrin üçüncü kalesi Hertefeld’dir. Günümüzde, tiyatro oyunlarının gerçekleştirildiği bir sahneye ev sahipliği yapmaktadır.

Bölgenin sakinlerinden biri gibi dinlenerek, şehri daha çok tanımaya gayret edebilirsiniz. Weeze'de birkaç bisiklet kiralama noktası aktif olarak hizmet vermektedir. Almanya’da bisiklet yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Şehrin sahip olduğu düzenli ve güvenilir bisiklet yolları nedeniyle oldukça cazip bir ulaşım aracıdır. Özellikle Herrensitz yolu boyunca bisikletle gezmenizi tavsiye ederiz. Yol boyunca görebileceğiniz bazı yerler; Kleve'den Anna'nın evi, Myland kalesi veya Hollanda tarafındaki Meure ve Niers nehirlerinin buluştuğu Gennep’tir.

Aralık ayında Weeze şehrini ziyaret ederseniz, unutulmaz bir tatil yapabilirsiniz. Noel öncesi, bütün şehirde yapılan hazırlıkları görebilirsiniz. Her adımda karşınıza çıkacak Noel süslemeleri ve hediyelik eşyalar ile tezgahları şehre ayrı bir güzellik katmaktadır. Kent meydanında kurulan Noel pazarına giderek sıcak şarap içebilir ve Noel melodileri eşliğinde yürüyüş yapabilirsiniz.

Alman mutfağı, oldukça lezzetli ve bol çeşitlidir. Weeze'de tadına bakmanız gereken yemek türü oldukça fazladır. Lezzetli bir akşam yemeği için Wasserstr.28. adresinde yer alan Kupferpfanne'ye gitmelisiniz. Geleneksel lezzetlerin yanı sıra dünya mutfağında birçok yemeğin tadına da burada bakabilirsiniz. Yeni şeyler denemek ve limitlerinizi zorlamak istiyorsanız, sarımsak sosuyla kavrulmuş salyangozların (weinbergschnecken) deneyebilirsiniz. Alman birasının tadına da mutlaka bakmalısınız.

Havaalanları

Tanca Weeze