Menüsü

Ryanair Trapani'den Cenova'ya uçak biletleri

Filtreleri göster

Cenova

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İtalyanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Cenova'nın En Popüler Vatandaşı

  Christopher Columbus - Amerika'nın keşifçisi Cenova'da doğan en popüler kişidir. Kolomb Amerikalara ulaşan ilk kaşif olmamasına rağmen (11. yüzyılda Leif Ericson önderliğindeki Viking seferiyle ilk kez ulaşılmıştı.) onun seferleri Amerikalarla birkaç yüzyıl sürecek ilk kalıcı temasların, fetih ve kolonizasyon döneminin açılmasını sağladı. Bu nedenle, modern Batı dünyasının tarihsel gelişiminde büyük bir etkisi oldu. Dante Meydanı'nda görebileceğiniz ev Casa la Colombo, bugüne kadar özenle korunmuştur.

 • Tepede Yer Alan Bir İlçe

  Teleferikle ulaşabileceğiniz bir tepede bulunan Righi Bölgesine gittiğinizden emin olun. Yerinde, yürüyüşe çıkın ve aşağıdaki şehrin olağanüstü manzarasının tadını çıkarın.

 • Pazar Yeri

  Çoğu Akdeniz kentinde olduğu gibi, Cenova'nın da birçok pazar yeri vardır. Ancak, Mercato Orientale pazar alanı özellikle görülmeye değerdir. Orada mükemmel yerel etleri, deniz ürünlerini, sebze ve tatlıları satın alabilirsiniz.

Cenova Gezi Rehberi

Cenova'da Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Cenova, İtalya'nın kuzeybatısındaki Ligurya Denizi kıyısında, Ligurya Alpleri'nin eteklerinde yer alan oldukça popüler bir şehirdir. Güzel plajları, muhteşem mimarisi ve seçkin yemekleri nedeniyle özellikle popüler olan Liguria bölgesinin başkentidir. Cenova'daki şehir limanı tüm ülkenin en büyük limanıdır. Cenova eski tarihsel merkezinin "Le Strade Nuove (Yeni Sokaklar)" ve "Palazzi dei Rolli (Rolli'lerin Sarayları)"'ndan oluşan büyük bir kısmı 2006dan itibaren UNESCO Dünya Mirasları İtalya listesine katılmıştır. Cenova şehrinin çok zengin sanat, müzik, gastronomi. mimarı ve tarihsel özellilkleri dolayısıyla şehir 2004 yılı için Avrupa Kültür Başkenti olmuştur.

Şehirdeki binalar, Avrupa standartlarına göre benzersizdir. Güzel bir merkezi sahip olan Cenova'nın sokakları orijinal bir görünümüne sahiptir. Dar bir labirent gibi şehrin tamamına yayılmıştır. Via Garibaldi (diğerleri arasında, Palazzo Doria Tursi, Palazzo Bianco, Palazzo Rosso veya Palazzo Carrega-Cataldi) ve tamamen yeniden inşa edilen söz konusu büyük limanı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Her şeyden önce, Cenova, Ligurya Denizi sayesinde olağanüstü manzaralara sahiptir. Gün batımından önce sahile gelin ve gün batımından hemen önce güneşin verdiği en elverişli ışıkla aydınlatılmış muhteşem renkli evlerin tadını çıkarın. Limana giren ve çıkan büyük kargo gemilerine ve yerel sakinlerin verimli çalışmalarını da buradan gözlemyebilirsiniz. Bu fırsatı kaçırmamalısınız!

Uzun bir şehir yürüyüşünden sonra acıktınız mı? Harika! Yerel ve şaşırtıcı yemekleri denemek için en doğru zaman. Denemeniz gereken en ilginç yemeklerden biri, nohut unundan yapılmış bir turtanın içeresine kapari ve kızarmış soğan gibi çeşitli şeyler eklenerek servis edilen farina'dır. Ayrıca burrida (balık çorbası), minestrone ve sebze çorbası gibi yerel lezzetlerin de tadına mutlaka bakmalısınız.

Cenova'daki en iyi restoranlar hangileridir? Şehrin en çok tercih edilen yerlerinden biri, Piazza San Lorenzo 26 Rosso'daki Bataro - Panino Contadino'dur. Bir tarih söz konusu olduğunda, lezzetli yiyeceklerin yanı sıra huzur ve samimi bir atmosfer bulabileceğiniz Vico di Campopisano 15 adresindeki Al Teatro di Campopisano'yu ziyaret edebilirsiniz. Via del Molo 57'deki Le Mura di Malapaga ve Via Canevari 280R'deki Ostaietta da çok iyi bir üne sahiptir. Yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla tavsiye edilen bu mekanları mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Havaalanları

Trapani Cenova

Trapani - Cenova güzergâhındaki popüler hava yolları