Menüsü

Ryanair Trapani'den Trieste'ye uçak biletleri

Filtreleri göster

Trieste

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İtalyanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Kahve Şehri

  Avrupa'nın merkezinde kahvesi ile ünlü bir şehir arıyorsanız, en doğru yerdesiniz. Hemen her sokak köşesinde, mükemmel ve lezzetli içecekler sunan bir kafe bulunmaktadır.

 • San Giusto

  Renkli mozaiklerle dekore edilmiş Roma tapınaklarının kalıntılarını bulabileceğiniz şehir merkezindeki bir tepedir. Tapınakların içinde, ortaçağ resimleri ve hatta tarihi objeler de vardır.

 • Manzaralı Yürüyüşe Ne Dersiniz?

  Trieste'de, Piazza Oberdan'dan Opicona kasabasına tramvaya binerek ulaşabilirsiniz. Denize bakan manzarayı seyrederek güzel vakit gerçirmek için Napolyon yolu üzerinden geri dönmelisiniz.

Trieste Gezi Rehberi

Trieste'de Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

İtalya'nın kuzey doğusunda Friuli-Venezia Giulia bölgesinde ayni adı taşıyan Trieste ili merkezi olan bir belediye, şehir ve limandır. Slovenya sınırına doğru bulunan Trieste Adriyatik Denizi'ndeki Trieste Körfezi'nin başında yer alır. Trieste, 1867-1918 yılları arasında Avusturya-Macaristan İmparatorluğu'nun sınırları içinde Orta Avrupa'daki gösterişli bir Akdeniz limanı ve refah içindeki müzik ve edebiyat başkentiydi. Güzel mimarisi, ilginç manzaraları ve lezzetli kahveleri ile zengin bir tarih şehridir.

19. yüzyılda, şehrin kuzeydoğusuna Porto Nuovo olarak bilinen yeni bir liman inşa edildi. İtalya'ya katılmasından sonra, İtalya'nın daha iyi konuma sahip başka limanları olması ve Slovenya'daki Koper limanına yakınlığı nedeniyle liman şehri olarak önemi azaldı. Buna rağmen hala yoğun olarak taşımacılık yapılan canlı bir liman kentidir ve taşımacılıktaki payı her geçen yıl artmaktadır. Trieste, bir liman şehri olarak varlığını devam ettirmektedir. Şehir, gelişmesini ve büyümesini bu limana boçludur. Oradan şehrin derinliklerine doğru simetrik olarak (hatta çok planlı sokaklara) yollar devam etmektedir. Şehrin sahip olduğu bu simetrik planlama, Avusturya-Macaristan İmparatorluğu'nun eseri olarak varlığını halen sürdürmektedir. İtalyan’nın Trieste şehri, turistlerin yoğun ilgisini görmektedir.

Trieste'nin en güzel anıtı, eskiden Ferdinand Maximilian Habsburg tarafından inşa edilen Miramare Kalesi'dir. Günümüze kadar ulaşan bu büyük kalenin özenle korunan bahçesinde, dünyanın her yerinden getirilen bitkiler ekilmiştir. Güneşten uzaklaşarak, ağaçların gölgesinde oturup kuş sesleriyle dinlenmek için mükemmel bir mekandır. Muhteşem deniz manzarasının keyfini çıkarmayı da unutmayın.

Trieste'de, diğer liman kentlerinde olduğu gibi, geleneksel kumlu bir plaja sahip değildir. Bunun çok basit bir sebepten kaynaklanmaktadır. Şehir limanı, denizin derin noktalarında inşa edilmiştir ve bu sayade büyük gemiler limana rahatça girebilmektedir. Kum veya küçük çakıllardan oluşan plajların olmadığı gerçeği, Trieste'de güneşlenemeyeceğiniz anlamına gelmemektedir. Spiaggia Barcola'da, betondan bir bulvar yer almaktadır ve bazı yerlerinde güneşin altında yatan insanları görebilirsiniz.

Molo Audace'deki Piazza Unita d'Italia'ya güneş battıktan sonra giderek güzel zaman geçirebilirsiniz. Hem yerel vatandaşlar hem de turistler, bu bölgede yürüyüş yapmaktadır. Yanaşan gemilere ve eski şehrin sahil kısmının manzaralarına kesinlikle hayran kalacaksınız. Bir diğer popüler alan ise, yakınlardaki Piazza del Borsa bölgesidir. Dışarıda masası bulunan birçok bar ve restoran burada bulunmaktadır. Eğer çok aç değilseniz, yemek siparişi vermekten vazgeçebilirsiniz. Çoğu lokantalarda servise içecekler ile başlanır.

Havaalanları

Trapani Trieste