Menüsü

Ushuaia'dan uçak bileti ara

Ushuaia

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca
  Zaman dilimi: UTC -3
  Para birimi: Arjantin pesosu (ARS)

 • Dünyanın Sonundaki Koy

  Şehrin ismi, dünyanın sonunda yer alan Antarktika'dan sizi ayıran ufak bir parçanın altını çiziyor. Yerel Yaman'ın dilinde Ushuaia, tam anlamıyla, dünyanın ucundaki koy anlamına gelmektedir.

 • Dünyanın Kenarında Bir Tren İstasyonu

  Fin del Mundo, mal taşımak için kullanılan bir tren hattıdır. Günümüzde ise, turistik bir cazibe merkezi olarak kullanılmaktadır. Özellikle yeniden inşa edilmiş bir Hint kampını görmek için gitmeye değer.

 • Terra del Fuego Milli Parkı

  Dağ manzarası görmek isteyenlere, Terra del Fuego Milli Parkı'nda bir gezi yapmayı öneriyoruz. Şehre yaklaşık olarak on kilometre uzaklıkta yer alan ve her saat başı kalkan otobüslerle oraya ulaşabilirsiniz.

Ushuaia Gezi Rehberi

Ushuaia Şehrinde Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Ushuaia, Güney bölgesinde bulunan basit şehir değildir. Sadece bulunduğu yere veya Güney Amerika'ya göre değil, tüm dünyaya yayılan en uzak yerdir. Magellan Boğazı ile kıtadan ayrılmış bir ada olan Tierra del Fuego'da yer almaktadır. Bu bölge, Arjantin ve Şili arasında bölünmüştür. Ushuaia'dan daha güneyde yerleşim yerleri olsa da, bunlar askeri üsler olup, sivil bir nüfus yoktur.

 “Dünyanın sonu” olarak adlandırılan bölgeyi daha yakından tanımak ister misiniz ? Ushuaia, tarihi boyunca iklim, coğrafya, hayvan ve bitki dünyası, Kızılderili köklerinin araştırılması maksadıyla Avrupa'dan gelen birçok bilimsel geziye konu olmuştur. Sizde bunu yapmak için en doğru yerdesiniz. Kendini gerçekten sihirli bir şekilde sunan dağların ve mavi suların üzerinde yükselmektedir. Şehir bir taraftan dağlarla, diğer taraftan Beagle kanalıyla çevrilidir. Ocak ayı, ziyaret etmek için en doğru zamandır. Sıcaklığın hala çok yüksek olmadığı bu dönem, yaklaşık olarak on santigrat derecedir.

Şehir, konumunun potansiyelini çok iyi kullanmaktadır. Geçmişte, şehrin ana gelir kaynakları balıkçılık ve odun endüstrisine dayanmakta idi. Bugünlerde ise yerel halk, çoğunlukla turizmden kazanç sağlamaktadır. Şehir tarihinde önemli yer tutan olgu, 1902 yılında inşasına başlanan Presidio isimli binadır. 1920 yılında tamamlanan bu yapı hapishane olarak kullanılmıştır. Hapishane, 1947 yılında kapanmış ve içinde birkaç müze barındıran bir yapı haline getirilmiştir. Bunlardan biri de Museo Presidio isimli, hapishane tarihini anlatan bir müzedir. Şehir, uluslararası bir havalimanına sahip olduğu için buraya erişim oldukça kolaylaşmaktadır. Birçok insan için Ushuaia, Antarktika'ya yapılacak bir seyahat için başlangıç ​​noktası olarak kabul edilmektedir. Buradan yapılan gezilerin yaklaşık % 90'ı bu nedenle organize edilmektedir.

Ushuaia şehri, sadece geziler için bir üs olarak kullanılmamaktadır. Aynı zamanda bu fantastik bölgeyi tanımak ve keşfetmek isteyen büyük bir turist kitlesine de ev sahipliği yapmaktadır. Bunu size de tavsiye ediyoruz. Çünkü, serbest zamanınızı geçirmek için pek çok olanak sunmaktadır. Su sporları severler için (özellikle yelken ve kano) için mükemmel bir yerdir. Kayak ya da snowboard tutkunları da, harika seçenekler arasından seçim yapabilir (Cerro Castor dağı ve Martial buzulu gibi).

Dünyanın sonunda güzel ve lezzetli yemekler bulabileceğiniz yerleri bilmek ister misiniz ? Ushuaia'da yemek yiyebileceğiniz pek çok farklı mekanlar bulunmaktadır. Özellikle deniz ürünlerinden yapılan yemeklerde uzmanlaşmış restoranlara gitmeye değer. Bunların arasında Gobernador M. F. Valdez 293'te bulunanKalma Resto, Calle Luis Fernando Martial 2135'te yer alan Chez Manu veya Gobernador Deloqui 133 adresinde bulabileceğiniz Paso Garibaldi yer almaktadır.

Havaalanları Ushuaia'da

Ushuaia'dan uçan popüler hava yolları

Uçuş tablosu: Ushuaia