Menüsü

Wizz Air Venedik'ten Suceava'ya uçak biletleri

Filtreleri göster

Suceava

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Rumence
  Zaman dilimi: UTC+3 (yaz), UTC+2 (kış)
  Para birimi: Rumen leyi (RON)

 • Yemek

  Suceava mutfağında genel olarak et yemeklerinin ağır bastığını söylemek mümkün. Kuzu pirzolası, sosisler ve mangal yemekleri et severler için rahatlıkla bulabilecekleri yemekler. Yemek sonuda güzel bir kahve içmek de buraya özgü bir durum. Güzel yöresel yemeklerden yemek için Restaurant Mosaik, Restaurant Centru Vechi veya Maison Delice mekanlarına gidebilirsiniz.

 • Ulaşım

  Şehre ulaşım karayolu ve havayolu seçeneklerindne oluşmaktadır. Şehir merkezine 12 km mesafede Suceava Havalimanı yer almaktadır. Bunun dışında ulaşım toplu taşım araçları ile sağlanmaktadır.

 • Gece Hayatı

  Şehirde gece hayatı pek hareketli olmamakla birlikte eğlenmek isteyenleri için belirli mekanlar mevcuttur.

Suceava Gezi Rehberi

Suceava şehri  Romanya'nın Suceava ilinde yer almaktadır. Şehir tarihi binalar bakımından oldukça zengindir. Yaklaşık 100 bin nüfusa sahip olan şehir çok sayıda turisti ağırlamaktadır.

Suceav'da görülmesi gereken yerler

Nehir kısıyındaki Taht Kulesi 14. yüzyılın sonunda inşa edilmiş tarihi bir yapıdır. Geçmişte birkaç defa hasar gören yapı daha sonraları tekrar inşaa edilmiştir. Bu tarihi yapı şehrin görülmesi gereken yerlerinden.

Kuzey Moldavya ortodoks kiliselerinini bulunduğu yer ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan bu yer mükemmel tarihi yapıları ile görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

Yumurta müzesi şehir ziyaretinizin en renki ve en enteresanı olacaktır. Nitekim burada sergilenen çok sayıda farklı desenlerde boyanmış yumurtalara bakarken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.   

Suceava'da  yapılması gerekenler

Şehir turu yapmak için bir şirkete başvurabilirsiniz. Burada bazı şirketlerin sunduğu şehir turu hizmetinden yararlanarak şehri gerçek anlamda keşfetme ve tarihi yapıları görme imkanına sahip olacaksınız.

Köy müzesini dolaşarak farklı bir deneyim yaşama fırsatı yakalayabilirsiniz. Burada bulunan ilginç evler oldukça dikkatinizi çekecek ve sizlere bir süreliğinizden günümüzden alıp tarihe götürecektir.

Parklarda oturarak hem bedeninizi hem de ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Parkta zaman geçirmeyi seven yerel halka siz de katılabilirsiniz.

Havaalanları

Venedik Suceava

Venedik - Suceava güzergâhındaki popüler hava yolları