Menüsü

Ryanair Valencia'dan Turin'e uçak biletleri

Filtreleri göster

Turin

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İtalyanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Grissini Kenti

  Grissinopoli adını hiç duydunuz mu? Torino'yu ünlü aperitifin icat edildiği yer heline getirmektedir. İtalya'nın birleşmesini sağlayan, Kral Viktor Emanuel'in grissini için bir tad geliştirdiği söyleniyor.

 • Üstten Bir Görünüm

  170 metre yüksekliğindeki Mole Antonelliana kulesi, Torino’nun sembolü olarak kabul edilir. Panoramik bir asansörle ulaşabileceğiniz tepede, manzaralı bir teras bulunmaktadır. Kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Fotoğraf makinenizi unutmayın!

 • Tatlı Bir Yolculuk

  Bir "choco geçişi/ choco pass " ile, geleneksel çikolata üreten en önemli kafe, pastane ve şekerleme dükkanlarında rehberli tura katabilirsiniz.

Torino Gezi Rehberi

Torino Şehrinde Gezilmesi Gereken Yerler

Torino, İtalya'nın kuzey-batısında bulunan bir kentidir. Torino adı Keltce'de "dağlar" anlamına gelen Tau sözcüğünden gelmektedir. İtalyanca'da Torino sözcüğü "küçük Boğa" olarak tercüme edilebildigi için, şehrin flamasında boğa resmi bulunur. Bölgeye Roma devrinden önce bir kelt-roman kabilesi olan Tauriniler yerleşmişlerdir. Kuzey İtalya'nın bir kenti olan Turin, çoğunlukla Fiat endişesi, eski şekerleme gelenekleri ve Turin Örtüsü ile ünlüdür. Aynı zamanda, barok mimari, güzel ve iyi korunmuş yeşillikleriyle (parklar), lezzetli yemekleri ve çok çeşitli kaliteli şaraplarıyla ziyaretçilerini olumlu yönde etkilemektedir.

Torino'daki tarihi binaların çoğunluğu barok ve Art Nouveau stillerini temsil etmektedir. Bu tipik Avusturyalı mimariye rağmen, İtalya'nın otantik havasını (şaraplar, görkemli kahveler ve harika yemekler ile) burada yaşayabilirsiniz. Ziyaret etmeye değer yerler ? Konaklamanızın ilk gününde, şirin evlerin ve Piazza Castello gibi kaldırımlı plazaların zengin bir şekilde dekore edilmiş cepheleri ile karakterize tarihi şehir merkezine doğru yürüyüş yapabilirsiniz. Piedmont'un kalbi olarak bilinen Piazza San Carlo'da, antik Mısır sergileri ile dünyanın en büyük müzelerinden biri olan Museo Egizio'nun bulunduğu Palazzo dell'Accademia delle Scienze'ye yürüyebilirsiniz.

Ayrıca, Corso Unita d'Italia'daki Museo Nazionale dell'Outomobile'sini ve Torino Katedrali'ni ziyaret etmelisiniz. Superiera Bazilikası'nı görmek için antik tramvay hattını kullanarak Monte dei Cappuccini'nin tepesine çıkabilirsiniz. Muhteşem bahçeleri ve zırhını takdir eden Palazzo Reale'ye (Kraliyet Sarayı) uğrayın. İtalyan filmlerine meraklı olanlar, Museo Nationale del Cinema'yı (Ulusal Sinematografya Müzesi) ziyaret etmeyi çok seveceklerdir. Ayrıca, sahip olduğu gözlem güvertesi ile şehrin ve Alplerin çarpıcı bir panoramik manzarasını görmek isteyen turistleri de cezbetmektedir.

Unutmayın ki Torino'ya "çikolata başkenti" adı verilir; yerel şekerleme gelenekleri 50 yıldan fazla bir süredir devam etmektedir ve her yıl çikolata festivali burada yapılmaktadır. Farmacia Del Cambio'da gianduiotti’yi (fındık ile çikolata) tadın ve tipik Turin (Martini veya Campari Soda içeceğinden herhangi biri) içeceğini deneyin. Piedmont'da neyin tadına bakmalıyım ? Fonduta (bir tür peynir fondü), vitello tonnato (orkinos soslu dana), patates gnocchi, mısır poleni veya insalata di carne cruda’yı (marine edilmiş sığır eti) mutlaka denemelisiniz. Tajarin (elle kesilmiş makarna) ve agnolotti (özel bir mantı türü) gibi yemekleri de denemeye değerdir. İtalya’dayken risotto’yu tadmadan dönmemelisiniz. En iyi bölgesel mutfağı elde etmek için La Taverna dei Mercanti, Il Bistrot della Bottega del Gusto veya Trattoria La Madia'ya gitmelisiniz.

Havaalanları

Valencia Turin

Valencia - Turin güzergâhındaki popüler hava yolları