Menüsü

Wizz Air Varşova'dan Grenoble'a uçak biletleri

Filtreleri göster

Grenoble

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Fransızca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Olağanüstü Bir Kale

  Grenoble'de, tarihi 16. yüzyıla kadar uzanan Bastille kalesi yer almaktadır. Eskiden savunmaya kalesi olark kullanılan yapı, günümüzde harika bir görüş noktası olarak kullanılmaktadır. Buradan Mount Blanc da dahil olmak üzere tüm şehir ve Alpes'in doruklarını görebilirsiniz.

 • Sanatseverler İçin Birşey

  Grenoble'de, tarihi 16. yüzyıla kadar uzanan Bastille kalesi yer almaktadır. Eskiden savunmaya kalesi olark kullanılan yapı, günümüzde harika bir görüş noktası olarak kullanılmaktadır. Buradan Mount Blanc da dahil olmak üzere tüm şehir ve Alpes'in doruklarını görebilirsiniz.

 • Zirve İçin Bir Tren

  Bastille zirvesine giden kablo treninin özel bir önemi vardır. Çelik ve cam küreler şeklinde birkaç arabadan oluşmaktadır. Sürekli hareket halinde olan bu araçlar, sadece kalkış için durmaktadır.

Grenoble Gezi Rehberi

Grenoble Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Grenoble, Fransa'nın doğusundaki Auvergne-Rhône-Alpes bölgesindeki Isère bölümünde bulunan kenttir. Kuzeyden Chartreuse'ye, güneybatıdan ise Vercors'a kadar uzanan dağlarla çevrilidir ve  dikkat çekici pitoresk alanlara sahiptir. ağlara olan yakınlığı halk arasında bu şehrin "Alp Dağları'nın başkenti" olarak isimlendirilmesine yol açmıştır. Üniversiteleri,bilim merkezleri ve festivalleriyle ünlüdür. Başta bilim dünyasında ve birkaç üniversitenin yanı sıra nükleer bilim merkezi olarak bilinir. Burası nano teknoloji, X-Ray ve endüstriyel araştırmalar için de çok önemli bir merkezdir. Bu bağlamda şehir öğrenci, mühendis ve bilim adamlarıyla dolup taşmaktadır.

Tabii ki Grenoble sadece okullardan ve bilimden ibaret değildir. Kış sporlarıyla uğraşmayı severler için Alp bölgesi kasabasında bulunan birçok aktivite vardır. Dünyanın dört bir yanındaki turistler arasında delicesine popüler olan kayak veya snowboard yapabileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Bu alanlar, Val Thorens ve Three Crowns'dir. Yakındaki kayak pistleri 600 kilometre uzunluğunda rotlara sahiptir. Yaz mevsiminde de sıkıntıdan şikayet edemezsiniz, civardaki 100'den fazla güzel gölün yanı sıra birçok ulusal park da ziyaret edebilirsiniz.

Grenoble, içinde en azından birkaç gün geçirilmesi gerekn bir şehirdir. Şaşırtıcı mimarisi ve geniş bulvarları, yürüyüş yapmak için mükemmeldir. Yürüyüşünüz sırasında, sokak satıcılarından kolayca temin edebileceğiniz lezzetli kestaneleri deneyebilirsiniz. Sadece bir atıştırmalıklar değil, ana yemekler de sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Fransız mutfağının mükemmel bir şekilde hazırlanmış yemeklerini denemek için La Petite Idee'ye (7 cours Jean Jaures adresinde), Le Cote'ye (33 avenue Albert 1er de Belgique adresinde) veya Une Semaine Sur Deux'ye (3 rue Condorcet adresinde) gidebilirsiniz. Une Semaine Sur Deux restoranın sahip olduğu güzel kapısıyla fotoğraf çekilmeyi unutmamalısınız. Fransız mutfağının geleneksel yemekleri ilginizi çekmiyor ise, 16 rue Gabriel Peri'de bulunan ve Yunan mutfağında uzmanlaşmış bir restoran olan Tchoutchoura'yı ziyaret edebilirsiniz.

Grenoble'de birçok kültürel etkinlik organize edilmektedir. Bunların arasında, açık havada yer alan ve kısa filmlere ithafen Fransa'nın en eski festivali olan Festival du Film court en Plein air, en önemlisidir. Her yıl Temmuz ayında gerçekleşmektedir. Katılmaya değer bir başka olay ise, Kasım ayında Sinemayla Dağlı Buluşmalar (Rencontres du cinéma de montagne) isimli etkinliktir. İlginç bir öneri, LGBT filmlerine adanmış bir Vues d'en face festivalidir.

Havaalanları

Varşova Grenoble

Varşova - Grenoble güzergâhındaki popüler hava yolları