Menüsü

Ryanair Varşova'dan Rimini'ye uçak biletleri

Filtreleri göster

Rimini

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İtalyanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • San Marino

  Rimini'ye sadece bir taş atımı uzaklıkta San Marino eyaleti bulunmaktadır. Ortaçağ evleri ve meydanları görebileceğiniz bu yer, üç tarafı surlarla çevrili bir savunma kalesi olarak inşa edilmiştir.

 • Rimini Günleri

  Ekim ayında şehirin kuruluş kutlamaları yapılmaktadır. Partiler, her mekanda ünlü sanatçıların konserlerini düzenlediği tüm hafta sonu boyunca sürer. Mutlaka katılmanızı tavsiye ederiz.

 • Nasıl gidilir?

  Sahildeki İtalyan kasabaları, dar sokaklarlardan meydana gelmektedir. Rimini'nin de oldukça dar sokalara sahip bir İtalyan şeheridir. Park yeri azdır, bu nedenle bisiklet veya motosiklet kiralamak en iyisidir.

Rimini Gezi Rehberi

Rimini Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Rimini, İtalya'da, Emilia-Romagna bölgesinde ayni ismi taşıyan Rimini İli merkezi olan bir kenttir. Marecchia'nın denize döküldüğü yerde, Adriyatik Denizi kıyısında bulunmaktadır. Şehir çoğunlukla sahil beldesi olarak dünyaca ünlü olmasına rağmen, sunabileceği çok daha fazlası vardır. Dar, büyüleyici sokaklar, Fellini'nin filmlerinden ve harika İtalyan mutfağından örnekler gibi bir atmosfer ile sizleri büyüleyecektir. Rimini turizmin önemini çok iyi kavramış bir şehirdir. Hemen her kafenin, lokantanın, kitapçı dükkanının önünde şehir ile alakalı afişler ve buroşürler vardır.

Sadece en ilginç tarihi anıtların görülmeye değer olduğuna inanıyorsanız, Augustus'un Koyu'nu ziyaret etmek sizin için yeterli olacaktır. Çok etkileyici görünmese de, Roma İmparatorluğu zamanlarından günümüze kadar korunan en eski zafer kemeridir. İmparator Mark Antony'yi anmak için M.Ö. 27 yılında yaptırılmıştır. Agostino di Duccio tarafından yapılan, San Malatesta "atalar ve oğullar" mezarı. Pierro Della Francesca'nın freski de görülmesi gerekn yerler arasında bulunmaktadır. Tarih severlerin mutlaka uğraması gereken bir yerdir.

Rimini'de romantik bir atmosfere sahip bir yer mi arıyorsunuz ? Şehir bu tarz yerlerle doludur. Ancak,  Tiberius Köprüsü kesinlikle görülmesi gereken bir yerdir! Yumuşak günbatımının ışığını buradan izleyebilirsiniz. Olağanüstü doğal manzaralar bittikten sonra San Giuliano semtine gidip dar sokakları ve renkli evleri hayranlıkla izleyebilirsiniz. Mahallede yer alan evleri ve renkli kafeleri ile küçük bir kasabayı andırıyor. Fotoğraf makinanızı yanınıza almayı unutmamalısınız.

Klasik sinemaya meraklı mısınız? Federico Fellini Müzesi'ni ziyaret edin! Bu alışılmadık evde, bu olağanüstü film yönetmeni tarafından meydana getirilen kostümleri, film süslemelerini, çizimleri ve eskizleri göreceksiniz. Kendinize güveniyorsanız, Rimini sokaklarında Fellini'nin filmlerinde kullanılan yerleri bulmayı deneyin. Başyapıtlarının çoğu San Giuliano bölgesinde çekilmiştir.

Pazar günü Rimini'yi ziyaret ettiyseniz, Piazza Cavour'a gitmeyi unutmayın. Her hafta burada bir kent pazarı kurulmaktadır. Yaşlı satıcılar, satışa sunulan antika ürünler hakkında bilgi paylaşmak için oldukça isteklidirler: bir porselen fincan, bir gümüş kaşık veya bir altın para ilginizi çekebilir.

İtalyan mutfağının hiçbir tavsiyeye ihtiyacı yoktur. Tek bilmeniz gereken şey ise, kokunun iyi olduğu ve İtalyanlar'ın takılmaktan hoşlandığı yerlerde yemek yemeniz gerektiğidir. Rimini'de, başka hiçbir yerde bulamayacağınız özel bir şey vardır. Piadina, Tortilla ve gözleme arasındaki bir çeşit pişmiş gıdadır ve farklı türleri vardır. Damak zevkinize uyacak bir şeyler bulacağınıza emin olabilirsiniz.

Havaalanları

Varşova Rimini

Varşova - Rimini güzergâhındaki popüler hava yolları