Menüsü

Air Canada Vancouver'dan Ottawa'ya uçak biletleri

Filtreleri göster

Ottawa

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İngilizce, Fransızca
  Zaman dilimi: UTC-4 (yaz), UTC-5 (kış)
  Para birimi: Kanada doları (CAD)

 • Adaptörü Almayı Unutmamalısınız!

  Elbette Ottawa dahil olmak üzere Kanada'ya bir yolculuğa çıkmadan önce, elektronik cihazlarınızı kullanabilmek için özel bir adaptör satın almanız gerekmektedir. Çünkü, elektrik voltajı 110 volttur.

 • Alışveriş Fiyatları Sizi Şaşırtmasın

  Ottawa'da kaldığınız süre boyunca alışveriş yaparken dikkatli olmalısınız. Fiyat etiketleri, vergisiz fiyatını göstermektedir.

 • Yerel Atıştırmalıklar

  Bölgedeki en popüler atıştırmalıklardan biri de poutine’dir. Kızartılmış soslu patates kızartmasının üzerine peynir serpilerek servis edilir. Bu yemeğin birçok varyasyonunu deneyebileceğiniz bir de festival düzenlenmektedir.

Ottawa Gezi Rehberi

Ottawa Şehrinde Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Ottawa Kanada'nın dördüncü büyük şehri ve aynı zamanda resmi başkentidir. Bu gerçek genellikle insanlar üzerinde şaşkınlığa neden olmaktadır. Dünya üzerindeki birçok insan, Kanada’nın başkentinin Toronto olduğunu düşünmektedir. Ottawa Vadisi'nde kurulan kent, Ontario eyaletinin güneydoğu ucundadır ve hemen Québec eyaleti sınırındadır. Ottawa ve nehrin karşısındaki Québec'de bulunan Gatineau şehri birlikte Ulusal Başkent Bölgesi'ni (metropolitan alan) oluşturur. Toronto'nun 400 kilometre doğusunda, Montreal'in ise 250 kilometre batısında yer almaktadır. Ottawa şehrinin yaşam seviyesi tüm ülkedeki en yüksek seviyededir. Ottawa aynı zamanda Kanada'da iki resmi dile (İngilizce ve Fransızca) sahip olan tek kenttir. İngilizce ve Fransızca dilleri hukuken eşittir ve bütün resmi belgelerde, kamusal alanlarda (sokak ve yer adları gibi) birlikte kullanılmaları zorunludur. Ottawa'da halkın %32'sinin anadili Fransızca'dır.

Kraliçe Victoria, yüz elli yıl önce Kanada'nın başkenti için aday seçmeye karar verdiğinde, ne İngiliz ne de Fransız bölgesinde olmadığı gerekçesiyle, Ottawa'yı tercih etmiştir. Parlamento Binası şehirde bulunan en önemli binalardan birisi olarak kabul edilmektedir. Parlamento Tepesi'nde bulunan bu yapı, çok ihtişamlı ve güzeldir. Kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

Parlamentonun gezilmesi ücretsizdir ve turistlerin hizmetinde bir rehber bulunmaktadır. Yapmanız gereken tek şey, binanın ön tarafındaki check-in işlemidir. Bu check-in işlemi sayesinde belirli bir saatte binayı ziyaret etmenizi sağlayan bilet numaranızı alabileceksiniz. Bir rehber tarafından anlatılan hikâyelerde, Kanada vatandaşı olmanın büyük gururunu gözlerinizle görebilir, hatta biraz abartılı olduğunu düşünebilirsiniz. Anlatılan hikayelerden, pek çok ilginç bilgiyi öğrenebilirsiniz.

Ottawa, çok kültürlü, modern ve her şeyden önce, çok çekici bir şehirdir. İletişim kurma konusunda herhangi bir sorun yaşamayacağınızı garanti ederiz. Çoğu insan akıcı bir şekilde İngilizce ve Fransızca konuşabiliyor ve diğer birçok dilde de iletişim kurabiliyorlar. Ottawa yerli halkı, dünyanın en iyi eğitimli insanları arasında yer almaktadır.

Ottawa’nın çok kültürlü bir şehir olmasından dolayı, aklınıza gelen hemen hemen her ülkenin yemeklerini burada yiyebilirsiniz. En lezzetli yemeklerin yer aldığı en popüler yerlerin arasında, İtalyan yemeklerinin servis edildiği George Street 26'daki La Bottega yer almaktadır. Diğer harika bir seçenek ise, özellikle Fransız mutfağının hayranıysanız, Wellington Street 1208'de Absinthe'dir. Gezelligat Richmond Road 337 veya Hazeldean Road 6400 adreslerinde bulunan NeXT'e giderek, geleneksel bir şekilde hazırlanmış olan Kanada yemeklerini deneyebilirsiniz.

Havaalanları

Vancouver Ottawa

Vancouver - Ottawa güzergâhındaki popüler hava yolları

Uçuş tablosu:

Vancouver Ottawa