Menüsü

Zaragoza'dan uçak bileti ara

Zaragoza

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Yemek

  Aragon'a özel  yemeklerinden yemek isterseniz El Tubo semtine uğramalısınız.Burada en meşhur yemek olan tapası yiyebilirsiniz. Bunun yanı sıra ternasco al horno olarak adlandırılan kavrulmuş kuzu etide oldukça sevilen bir yemektir. 

 • Rutas del tambor

  Zaragoza'daki Paskalya bayağı bayramı olarak kutlanan rutas del tambor Cumaya denk gelen özel bir günde davullarla güzel gösterilerle kutlanmaktadır. Zaragoza ziyaretinizi bu güne denk getirebilirseniz oldukça güzel bir anı yaşayabileceksiniz.

 • Puente de Piedra

  Özellikle geceleri güzel bir şekilde aydınlatılan tarihi köprü romantik bir yürüyüş için oldukça güzel bir seçim olacaktır.

Zaragoza Gezi Rehberi

Zaragoza'da görülmesi gereken yerler

Zaragoza İspanya'nın kuzey doğusunda yer alan bir şehir olmakla birlikte Aragon bölgesinin başkenti konumundadır. Zaragoza şehri kurulduğundan bu yana farklı milleteler tarafından yönetildiği için bu şehirde farklı çağlara ait farklı eserler görmek mümkün.

Cathedral del Salvador  farklı eseler karışımının en güzel örneğidir. Bu yapının içinde bankaları, dışında ise şatavatlı kuleleri yer almaktadır.

Muslim’s palace:  11. yüzyılda müslümanların başkenti konumunda olan Zaragoza o dönemden kalan sarayı da ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir.

Roma tiyatrosu ve müzesi: buradaki arkeoljik kalıntılar ziyaret edenlere orjinal tiyatronun ihtişamını hissettirmektedir.

Rutas del tambor: Zaragoza'daki Paskalya bayağı bayramı olarak kutlanan rutas del tambor Cumaya denk gelen özel bir günde davullarla güzel gösterilerle kutlanmaktadır. Zaragoza ziyaretinizi bu güne denk getirebilirseniz oldukça güzel bir anı yaşayabileceksiniz.

Puente de Piedra: Özellikle geceleri güzel bir şekilde aydınlatılan tarihi köprü romantik bir yürüyüş için oldukça güzel bir seçim olacaktır. 

Havaalanları Zaragoza'da

Zaragoza'dan uçan popüler hava yolları