Menüsü

İspanya'dan Arjantin'e uçak bileti ara

Arjantin

 • Buenos Aires
 • Cordoba
 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca
  Zaman dilimi: UTC -3
  Para birimi: Arjantin pesosu (ARS)

 • Hamur işleri, Izgaralar ve Alfajoralar

  Arjantin gezisinde kaçırılmaması ve mutlaka yapılması gereken en önemli üç şey ise; Tortoni kafeteryasında (şehrin en eski ve en geleneksel olanı) bir öğleden sonra kahvesi içmek ve güzel zaman geçirmek. Kızartılmış etin lezzeti ve Hermanos'un tadını çıkarmak için güzel bir biftek evinde hoş bir akşam yemeği yemek ve ardından çok meşhur olan Alfajor Havana tatlısının tadına bakmak.

 • Tango

  Arjantin'in müzik ve dansının güzelliğini ve cazibesini takdir etmek için en az birkaç dakika durun, ardından müziği ve dansı hissedin. Peki Nerede? Siz nerede olmasını isterseniz: sokakta, bir kafeteryada veya büyüleyici güzelliğe sahip olan bir tiyatroda vb. birçok noktada bu zevki tadabilirsiniz.

 • Yürüyüş

  Toplu taşıma araçları oldukça ucuzdur (metro, otobüs ve taksi, hatta Uber veya Cabify). Genellikle uzak mesafeler için toplu taşımayı kullanmanızı tavsiye ederiz. Ancak Arjantin başkentinin sokaklarında yürümedin tadı bambaşkadır.

Buenos Aires Gezi Rehberi

Güney Amerika'da yer alıp en çok ziyaret edilen şehir ve Latin Amerika'da en çok ziyaret edilen ikinci şehirdir. Arjantin başkenti olup ülkenin en büyük ve gelişmiş kentidir. İspanyol mimarisi ve stili ile ünlü olan bu mekân, genellikle Amerika kıtasında yer alan bir Avrupa kenti olarak anılır. Buenos Aires, Latin Amerika'nın en çeşitli, çok uluslu ve kültürlü şehirlerinden biri olarak kabul edilir. Özellikle son 150 yılda dünyanın dört bir yanından gelen göçmenleri ülkeye kabul etmiştir. Birden çok etnik grup ve dini gruplara ev sahipliği yapan, hatta İspanyolca dili dışında birçok dilin konuşulduğu bir kentdir. Arjantin cumhurbaşkanlığının konutu Casa Rosada,mutlaka ziyaret edilmelidir.

Kültürel alanlar ve aktivitelere sıkça rastlanmaktadır. Caminito (restoranlar, hediyelik eşya dükkanları ve atölyeler ile bir müze caddesi), Colón Tiyatrosu (dünyanın en iyi opera evlerinden biri), Latin Amerika Sanat Müzesi, Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi, Bombonera, Puerto Madero ve benzeri yerler sıklıkla ziyaret edilmektedir.

İspanya - Arjantin güzergâhındaki popüler hava yolları