Menüsü

İspanya'dan Bulgaristan'a uçak bileti ara

Filtreleri göster

Bulgaristan

 • Sofya
 • Varna
 • Burgas
 • Filibe
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Bulgarca
  Zaman dilimi: UTC+3 (yaz), UTC+2 (kış)
  Para birimi: Bulgar levası (BGN)

 • Farklı kültürlerin yeri

  Sofya Ortodoks ve Katolik kiliseleri ile, Cami ve sinagogları ile farklı inançların ve kültürlerin buluştuğu bir noktadır, şehir toleransın sembolü olarak gösterilmektedir. 

 • Müze ve galeriler

  Sofya'da çok sayıda müze ve galeriler bulunmaktadır. Ulusal tarihi müzesi Avrupa'nn en büyük müzelerinden biridir. 

 • Gece hayatı

  Sofya'da gece hayatı gerçek anlamda farklı, şaşırtıcı ve doyurucu bir seviyededir. Şehirde çok sayıda  barlar ve kulüpler bulunmaktadır. 

Sofya Gezi Rehberi

Bulgaristan'ın başkenti olan Sofya, ülkenin batısında yer almaktadır. Sofya, 3 muhteşem dağın eteklerinde konumlanmaktadır. Şehrin Güneyinde Vitoşa dağı, Batısında Lülin dağı ve Stara Planina dağı yer almaktadır. Ayrıca ülkenin en uzun nehri olan İskır nehrine yakın bir konumda yer almaktadır. İskır nehrinin yanı sıra Perlovska ve Vladaiska nehirleri de bulunmaktadır. Şehrin merkez kısmında madeni kaynaklar yer almaktadır.

Sofya, Avrupa'nın en eski başkentlerinden birisidir. Geçmişi M.Ö 5000 yılına dayanmaktadır. Şehirde Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlılar dönemine ait izler görmek mümkün. Sofya ülkenin en önemli şehri olup Bulgaristan'ın ekonomi, eğitim ve kültür merkezi konumundadır. Şehir kendisi için ifade edilen 'Büyüyor, ama yaşlanmıyor.' sloganını gururla taşımaktadır. Sofya günümüzün güzel, modern ve yeşil bir şehridir. Ülkenin devlet kurumlarının birçoğu şehir merkezindeki güzel binalarda yer almaktadır. Şehrin başkent olması hasebiyle ülkenin en büyük ve en prestiji üniversiteleri, çok sayıda müze, kilise, anıtlar, tiyatro, sinema vs. gibi yerler bulunmaktadır. Şehir, ülkenin en önemli yapıtlarından olan ve Balkan Yarımadasının en büyük katedrali Alexander Nevsky Katedrali'nin bünyesinde barındırmaktadır. Sofya'da hem yetişkinlerin hem de çoçukların güzel vakit geçirebilecekleri parklar yer almaktadır. Şehrin sokaklarında 1901 yılından bu yana tramvaylar dolaşmaktadır. Sofya, konuklarının büyük bir bölümünü 3 veya 4 yıldızlı otellerle ağırlamaktadır. Turistler genellikle Balkan, Hilton, Radisson, Grand Hotel Sofia, Marinella vs gibi 5 yıldızlı hotelleri tercih etmektedirler. Şehirde dünyanın farklı lezzetlerinin sunulduğu mekanlar bulunmaktadır.

İspanya - Bulgaristan güzergâhındaki popüler hava yolları