Menü

Cayman Adaları'ndan Dominik Cumhuriyeti'ne uçak bileti ara

Dominik Cumhuriyeti

 • Santo Domingo
 • Santiago De Los Caballeros
 • La Romana
 • El Catey
 • Punta Cana
 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca
  Zaman dilimi: UTC -4
  Para birimi: Dominik pezosu (DOP)

 • İklim

  Dominik Cumhuriyeti, ortalama sıcaklığı 19 ° C ila 34 ° C (66 ° F ve 93 ° F) arasında değişen, tüm yıl boyunca tropik bir iklime sahiptir bir ülkedir. En soğuk mevsim Kasım ve Nisan ayları arasında ve en sıcak mevsim Mayıs ile Ekim ayları arasındadır. Ağustos'un ayı ülkenin en sıcak ay olduğu dönemdir.

 • Hediyelik Eşya Ne Satın Alınabilir ?

  Santo Domingo şehirinde bir çok hediyelik eşya dükkanı şehir boyunca ve tarihi bölgelerde sıralanmaktadır. En çok tercih edilen hediyelik eşyalar el yapımı olan Lime bebekleri, rom ve kahve gibi içeceklerdir.

 • Gece Hayatı

  Özellikle gece hayatının sınırsız yaşandığı Santo Domingo, eğlence merkezleri ile bir hayli ünlüdür. Santo Domingo ‘da gece hayatı saat 23 :00 ‘da başlıyor ve sabah saat 04:00’a kadar sürüyor. Rock barların yanı sıra salsa, rumba gibi dans gösterilerinin bulunduğu birçok eğlence merkezi olan Santo Domingo ‘nun en ünlü barı hiç kuşkusuz Guacara Taina. Guacara Taina bir mağaranın içinde yer aldığından oldukça egzotik ve farklı bir eğlence mekanı olup turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir.

Santo Domingo Gezi Rehberi

Dominik Cumhuriyeti, Karayiplerin kalbinde bulunan neşeli ve canlı bir ülkedir. Başkent Santo Domingo, ülkenin güney kıyısında, yaklaşık üç milyon nüfusu barındırıyor. Santo Domingo kenti, Dominik Cumhuriyeti'nin kültürel, finansal, politik ve ticaret merkezidir. Coğrafi konumu ve ekonomik istikrarı nedeniyle şehir birçok uluslararası şirketi ve franchise'ı cezbetmektedir. Hidroelektirk santrallarının yapımı sanayinin hızla gelişmesini sağlamıştır. Ülkenin metalurji, petrokimya, tekstil, gıda işleme, plastik ve çimento gibi en önemli sanayileri burada toplanmıştır. Limandaki yolcu ve yük trafiği çok yoğundur. Kentteki yükseköğretim kurumları, Batı Yarıküre'nin en eski yükseköğretim kurumu olan Özerk Santo Domingo Üniversitesi (1538), Pedro Henriquez Urena Ulusal Üniversitesi (1966) ve teknoloji üniversitesidir. 

Cayman Adaları - Dominik Cumhuriyeti güzergâhındaki popüler hava yolları