Menüsü

Solomon Adaları'ndan Küba'ya uçak bileti ara

Küba

 • Havana
 • Santiago de Cuba
 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca
  Zaman dilimi: UTC-4 (yaz), UTC-5 (kış)
  Para birimi: Çevrilebilir Küba pesosu (CUC)

 • Para Birimi ve Kullanımı

  Ülke içinde Amerikan Doları’nın kullanımına karşı önlemler olduğu için, yanınızda Amerikan Doları bulundurmamalısınız. Bunun yerine Kanada Doları veya Euro ile seyahet edebilirsiniz. Ülkeye vardığınızda paranızı sadece turistlerin kullanımı için oluşturulan, "convertible pesos"(CUC) isimli paraya dönüştürerek rahatça harcamalarınızı yapabilirsiniz.

 • Gran Teatro de La Habana Alicia Alonso

  Paseo del Prado'da bulunan görkemli bir tiyatro salonu. 1915 yılında kurulmuştur ve her yıl düzenlenen bale festivallerine (Ballet Nacional de Cuba e Festivali de Ballet de La Habana) ev sahipliği yapmaktadır. Bu salon, ABD Başkanı Barack Obama'nın 2015'te yaptığı konuşma ile daha da tanınır hale geldi. Turistler için önemli bir noktadır.

 • Puro

  Sigara veya Puro kullanmıyorsanız bile mutlaka bir tane puro satın almalı, Küba’dan purosuz ayrılmamalısınız. Havana'da, puro konusundaki en geleneksel yöntemleri kullanan Patargás Tütün Fabrikasını mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Havana Gezi Rehberi

Havana’yı gezerken tarih içinde bir yolculuğa çıktığınız hissine kapılabilirsiniz. Sosyalist ada zamanla büyümüş ve gelişmiştir, ancak az da olsa kapitalizm tarafından etkilenmiştir. Bu durum, Havana'yı ziyaret etmek için en ilginç yerlerden biri haline getirmektedir. Turizm, ülkenin en önemli gelir kaynakları arasında yer alıyor ve Havana şehri, bu gelirin en büyük kısmına sahiptir. Havana ülkenin en büyük şehri olup, her yıl 1 milyondan fazla turist tarafından ziyaret edilmektedir. Zamana (ve mühendisliğe) meydan okuyan eski binalar, 1950'lerin arabaları, halkın sempatisi ve gezginlerin yaşamına olan ilgisi - hepsi Havana'yı harika bir yer haline getiriyor. Plaza de la Revolución'u tanımak ve arka planda yer alan klasik Che resmiyle fotoğraf çekmek mutlaka yapılması gerekenler arasındadır. Yerli halkın vizyonunu anlatan Devrim Müzesi'ni mutlaka ziyaret etmelisiniz. Paseo del Prado'da yürüyün ve ihtişamını takdir etmek için Capitol'a gelin (Washington'a benzer, ancak daha büyüktür). Plaza de la Catedral'de gezintiye çıkarak 3 yüzyıl önce inşa edilen San Cristobal de la Habana Katedrali‘ni gezererek Havana hakkında daha çok bilgi edinebilirsiniz. Küba'yı gezerken 60 yıl önce gerçekleştirilen devrim izlerini hala görmeniz mümkün.