Menüsü

ABD Küçük Dış Adaları'ndan Panama'ya uçak bileti ara

Panama

 • Panama kenti
 • David
 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca
  Zaman dilimi: UTC -5
  Para birimi: Panama balboası (PAB)

 • Görülecek Yerler

  Kentin kültürü ve tarihi hakkında biraz daha bilgi sahibi olmak için Old Panama(Eski Panama) bölgesi ve Old Town'ı ziyaret etmeniz gerekmektedir. Şehir de yer alan inanılmaz mühendislik harikası gökdelenlere bakarak şehir turunuzu tamamlayabilirisiniz. Bu gökdelenlere çıkarak şehrin müthiş manzarasını izleyebilir ve gökdelenlerde yer alan eğlence merkezlerinde güzel vakit geçirebilirsiniz. 

 • Para Birimi

  Panama City ve tüm Panama ülkesinde kullanılan resmi para birimi Balboa (PAB)’dır. Balboa, Amerikan doları ile aynı değere sahiptir. 1 Amerikan Doları, 1 Balboa’ya eşdeğerdir.

 • Alışveriş

  Panama City, gerek sokaklar da yer alan geleneksel bir çok alışveriş mağazası ve hediyelik eşya dükkanlarına gerekse modern binalarda yer alan göz alıcı alış veriş merkezlerine sahiptir. Multiplaza Panama alışveriş merkezleri içerisinde ilk tercih olabilir. Panama’nın ülke olarak sahip olduğu çok çeşitli kültürel mozaiği, yerel el sanatlarına da görülmektedir. Tören maskları ve seramik ürünler de yerel işçiliğin eseridir. Panama City’de her şeyi bulmanız mümkündür ve şehir genel anlamda çok pahalı değildir.

Panama City Gezi Rehberi

Panama Şehri, sahip olduğu bir çok gökdelen ve inanılmaz gelişimi ile güzel bir destinasyondur. En ilgi çekici mekanları arasında ise en tanınmış nokta olan Panama Kanalı'dır. Kent, Pasifik Okyanusu kıyısında kurulu olmasına rağmen arabayla sadece 1 saat içinde Atlas Okyanusuna (Karayipler) gidebilirsiniz. Şehir tropikal iklime sahiptir, sıcaklıklar yıl boyunca yüksektir. Şehri ziyaret etmek için en uygun zaman, Aralık ve Nisan arasındaki kuru mevsim dönemidir. Panama kültürü, İspanyol, Afrikalı ve Yerli Amerikan geleneklerinin bir karışımıdır. Kent, bir çok katedral, müze ve Santo Domingo kilisesi gibi sayısız kolonişleşme döneminden kalma tarihi binayı elinde tutuyor.