Menüsü

ABD Küçük Dış Adaları'ndan Porto Riko'ya uçak bileti ara

Porto Riko

 • San Juan
 • Aguadilla
 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca, İngilizce
  Zaman dilimi: UTC -4
  Para birimi: ABD doları (USD)

 • Ülkeye Giriş

  Porto Riko ülkesi, Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı bir bölgedir. Bu nedenle ülkeye girebilmek için Amerika Vizesine sahip olmanız gerekmektedir. Bu vizeyi almak zaman alacağı için seyahatinizi erken planlamalısınız. Ülkeye girişte veya çıkışta herhangi bir aşı yaptırmanız gerekmemektedir.

 • El Yunque Yağmur Ormanları

  Kapladığı alana göre çok küçük bir yağmur ormanı olmasına rağmen, içerisinde barındırdığı biyolojik çeşitlilik bakımından en büyüklerden birisidir. Birçok farklı hayvan ve bitki türüne ev sahipliği yapmaktadır, hatta bazı türler sadece burada bulunmaktadır. Bu ormanda tek başınıza maceraya çıkabileceğiniz gibi organize edilmiş olan gruplarada katılabilirsiniz.

 • Yemek

  Don Ruiz Coffee Shop’a giderek Yauco (Porto Riko’nun en meşhur kahve şehri)’dan gelen otantik kahvelerin tadına bakabilirsiniz. La Tortuga Pizzeri ve Panaderia’da şehrin tatlı kültürünü keşfedebilirsiniz. La Fatoria, içecekler için Bar El Convento ise lezzetli yemekler için çok güzel seçeneklerdir.

San Juan Gezi Rehberi

San Juan şehri, tarih ile kültürün karışımından oluşan bir Karayip cennetidir. Aynı zamanda Porto Riko’nun başkentidir. Şehir, ziyaretçilerine tarihi alanlar, müzeler, alışveriş merkezleri ve birçok gastronomik seçenek sunmaktadır. Aynı zamanda güzel manzaraları tanımak, parti yapmak, yemek yemek ve alışveriş yapmak için de görülmeye değer bir yer.

San Juan'da birkaç tarihi yapı bulunur. Fort San Felipe del Morro (kentin en güzel manzarasını sunan kale), Fort San Cristobal ve La Fortaleza ise şehrin en eski inşa edilmiş yapıları ve tarih içinde korsanlara karşı kullanılan savunma kuleleri.Eski çağlardan bahsetmişken, 1520'de kurulan Viejo San Juan mutlaka ziyaret edilmelidir. Renkli küçük evlerden oluşan bölge, UNESCO tarafından Dünya Mirası Alanı olarak kabul edilir.

Santurce bölgesinde bulunan Ocean Park'ı ziyaret ederek, sahilde güzel vakit geçirebilirsiniz. Sakin, berrak suları ve kalabalık bir sahili olan tipik bir Karayip plajıdır. Denizi, Kite Surf gibi su sporları için uygundur.

Porto Riko Amerika Birleşik Devletleri'nin bir parçasıdır, bu nedenle alışveriş yapmak için yanınızda uygun miktarlarda Amerikan Doları bulundurmanız gerekmektedir. Kentin lüks alışveriş merkelerinin yer aldığı Condado semtinde bulunan Ashford Bulvarını mutlaka ziyaret etmelisiniz.